Какъв човек съм аз ? И аз ли съм виновна,че стигнахме до тук ?
Здравейте ще ви разкажа моята история тя звучи вулгарно може би и извратено, но бих искала да ми дадете савет какво да правя.
Аз съм с моят приятел от 4г. и от около месец нямаде му изневерявам с негов приятел. Ние започнахме да излизаме редовно в една компания с моя и двама негови приятели. В един момент аз започнах да изпитвам нещо към единият от приятелите му и му го казах на въпросният му приятел. В началото аз не очаквах нищо с това като му го казвам както и той, но с времето ние започнахме да излизаме зад гърба на гаджето ми. Той си заминава и аз веднага звъня на приятеля му да ме вземе ходим у тях даже съм нощувала у тях. Не се замислях какво причинявам на моя до този момент, но вече не издържам така по този начин наранявам и моя и приятелят му защото и той ми призна, че ме обича. Как да продължим да излизаме в една компания и приятелят му да ме гледа с моя и аз да се държа нормално пред всички като сме заедно и да не наранявам приятел му да ни гледа с моя. Искам това да спре без никой да разбира за да не разбия сърцето на гаджето ми да не го разочаровам, но приятелят му също силно ме влече и не е само секс. Не мога да оставя моя в този момент защото майка му е болна от рак и се излекува, но разсейките се появяват на ново и ако аз го зарежа той ще пита защо не мога да му кажа причината. Няма как и да бъда с приятеля му открито пред всички защото така той ще загуби всичките си общи приятели които имат с моя. Моля ви дайте ми съвет как да се измъкна без да страда моя. Аз и приятелят му заслужаваме да страдаме за постъпките си. Кажете ми каквото и да било обиждайте имате право просто ми дайте съвет какво да направя. БЛАГОДАРЯ ВИ!

Коментари

1.   На каква възраст сте?

2.   РЕШИ с кой от двамата искаш да бъдеш!!! Защото ако не го направиш ще загубиш и двамата. Колкото по-скоро толкова по-голям шанс имаш за връзката си с човека, който избереш...
НЕ можеш да бъдеш и с двамата!!! НЯМА КАК...
Знам, че ти чеше егото да те харесват повече мъже, но ако продължаваш така ще си навлечеш огромни неприятности... за това побързай!
Аз на твое място щях да бягам надалеч от цялата тази каша, и от двамата!!!

3.   Кофти ситуация. По принцип не смятам че човек може да обича 2-ма едновременно. Така че според мен с сегашния ти приятел чувствата са изстинали и просто заради продължителноста се заблуждаваш че имаш нещо. Аз съм за честноста. Кажи му че вече са охладняли отношенията че си привлечена от друг и че това го диктува сърцето а не мозака и няма как да го промениш. Сега като разбере че е негов близък приятел ще е кофти тръпката. Ако си много зарибена по приятеля му се бори за това. Ако ли не най добре се отдалечи от тази компания направо и търси любовта другаде.

4.   Авторът: Аз съм на 22а а те и двамата са на 21а за номер 1. За номер 3 и аз мисля, че са ми охладнели чувствата към него и се увеличават към другия.

5.   Съвети викаш искаш.
Като за начало научи граматиката, аз на 12 пишех по-грамотно. Второ на 22 изневеряваш, задай въпроса на 30 - каква ще си? Не, че сега не си ама...

7.   Истината и само истината. Няма по добро оръжие от нея.

8.   това е ситуация, в която не може и агнето да е живо, и вълкът да е сит. все някога ще има наранени, неизбежно е. като не обичаш приятеля си, остави го. а дали с другия ще се получи, само времето ще покаже.

9.   Много грозна ситуация. Мисля, че трябва да свърши всичко и с двамата. Има тръпка и загуба на страст едновременно.
Само на 22 г си! А тази сериозна връзка (по-скоро дълга) те задушава вече.
Не те съдя, но момчето, с което си ако разбере ще се срине целият му свят, а другия може и да не го интересува връзката ви и съм съгласна, че няма да остави приятелите си. Много ще трудна ситуацията, ако решиш да продължиш. Просто сама се оттегли и започни нов живот. :) Успех!

11.   Има една много стара и бабешка, но пък и много подходяща мъдрост, а тя гласи, че пилците се броят на есен. Да беше мислила навреме..
Морала ти няма да го коментирам. Това, че не си много умна- също. Аз самата съм изневерявала, не че се гордея. Но си имам някакви принципи в живота. Явно и ти трябва да поработиш върху твоите. Как може да си легнеш с приятел на гаджето ти? ! Преди да бъдеш с този не помисли ли за всичко това? Не ти ли хрумна, че сте една компания, че може да има последствия... Най-добре се раздели със сегашния ти приятел. Ще му е кофти, но ще му мине. Но не му признавай нищо. В никакъв случай не демонстрирай отношения с втория. Обясни му, че от уважение към приятелят ти искаш още някакво време връзката ви да остане тайна. И в бъдеще бъди по-умна!

12.   Начи, според мен си остани с твоя. :) Не знам защо, но се опитай да прекараш време с него, както и с другия. Опитай се да разбереш по-добре чувствата си. Малка си, затова може да сгрешиш, защото имаш живот да живееш, избери с кого да го прекараш!!!

13.   Абе вие горепишещите моралист(к)и чувате ли се какво говорите. момичето е само на 22. Да не се е венчало за гаджето си. Тепърва колко още гаджета ще има... Пък и женени хора да се разведат не е грях - вие морал, та морал. Много си е морално момичето като гледам. Да избере този, към който я влече сърцето. Другият (който и да е той) все ще си намери жена - на 21 г. са - животът е пред тях.

15.   Интересен въпрос задаваш: "Аз ли съм виновна, че стигнахме дотук"? Е, личи си колко ти е умствения багаж!

Ами не, виновен е кварталния или може би глобалното затопляне! Ох, думи нямам!

16.   Номер 11, моля ти се... Изневеряваш и ми говориш за принципи ха ха. К.... и принципи, това е нещо ново...

17.   Всяко ново начало е прекрасно и 4 години не са малко. Няма как да скасаш с приятеля си и да е безболезнено за него. Винаги ще доиде този момент в които той ще иска да разбере защо точно с неговия приятел и откога продалжава всичко това. Ти избираш как да йивееш но във всеки случай ще страда някой от двамата. Не мисля, че трябва да подвеждаш и двамата. Избери един и продължи живота си. Може да доиде момент в които приятеля на гаджето ще се запита (дали след 4 години не го чака и него сащото дали няма да постапиш и с него така). Дано саъм била полезна.

19.   Изобщо да не казва истината защо къса с него.
Представяш ли си номер 17, да седне и да му каже "Хей, спя с твоя приятел!"? Това е тъпо. Аз смятам, че няма работа вече в тази компания. Редно е да започне нов живот с нови хора. Ако избере втория какво правим?
Няма да е щастлива отново, така както би могла да е с друг. :)

20.   И какво се случи все пак с твойте момчета???

21.   Изпитваш чувство на вина за нещо, което си извършила и смяташ, че то е нередно и срамно. Хайде всички да си зададат въпросът преди да почнат да те плюят, какво всъщност е твоето "престъпление". Ти си млада жена и си подвластна на чувствата и емоциите си. Нямаш кой знае какъв опит с мъжете. Нормално е да изпитваш физическо привличане към мъже, пък били те и приятели на твоя приятел. В това не виждам нищо лошо и ненормално. Хормоните в тялото ти бушуват, фантазията работи, искаш секс на всяка цена. Жените като се влюбят губят и малкото си акъл който имат, не ме разбирайте погрешно, искам да кажа, че в такива моменти те не мислят трезво за последствията. До тук добре, но е извършено предателство. Кой е виновен? Някой веднага ще ме апострофират с мъдростта, че "не е виновен тоя дето е изял баницата, а тоя дето му я е дал". Не, мили мои, не съм съгласен и ще Ви кажа защо. Неговият добър приятел го е предал. Не го обвинявам за това, но и не го оправдавам за постъпката му. Това че е млад и няма голям житейски опит не го оневинява. Той е бил този, който е можел да прекрати всичко още в самото начало, но не го е направил. Възползвал се е от шанса си по най-добрият възможен за него начин. Щях да го разбера ако е искал да я е прасне веднъж и всичко да приключи, но той е търсел нещо друго. Преценил е добре цялата ситуация и се е хвърлил в авантюра с гаджето на приятеля си. Имал съм много подобни ситуации в живота, но не съм се замислял и за миг как да реагирам, въпреки че не с всички съм бил в толкова близки приятелски отношения. Животът има прости правила, които трябра да се спазват, за да няма излишни главоболия. Всеки сам избира поведението си и какъв иска да бъде в живота.

22.   Аз си признах пред моя какво сме направили и той отписа приятеля си, а на мен ми прости и сега сме заедно. Това е крадката версия дългата друг път. Само ще кажа, че ми е много трудно да не мисля за това което преживях с приятеля му. Старая се и остана ли сама... Но всичко ще мине щастлива съм с моя дано и приятеля му намери щастието защото му сасипъх живота и много ми е тъжно за него. Искам да го питам просто как е но няма за предам отвово моя ро този начин. Благодаря на всички за съветите :-)