Споделена история от Образование

Политология или Журналистика
Здравейтее... :) Вече съм 12 клас и трябва да реша с какво ще кандидатствам.... та въпроса ми е дали да избера Политология или Журналистика може и право (и двата спец. ми харесват много, правото по малко)
Матурата ми ще е по история. Дипломата няма да е над 5. 50 (5 и нещо). Ориентирала съм си към София.. та да ми помогнете малко и на мен, къде има реализация и т. н

П. С не ми се занимава с езици. Ако знаете, в коя спец. колко се учи.... златни сте ми!!

Коментари

1.   За всичко ще са ти нужни езиците. Няма как без тях да изкарваш пари. Хвани и научи английски и още някакъв. Ако си журналист нали знаеш, че все ще се наложи с някой чужденец да говориш, там да взимаш интервю или да те пратят на репортаж и без език дори няма да те наемат в телевизията. Има си преводачи така е, но журналист знаеш няколко езика, пред журналст с български само, ще изберат първия. Същото е и за другите неща. Избери това което ти е на сърце и ще ставаш за работа с усмивка, нареди си приоритетите.

2.   Политологията няма почти никаква реализация. ТО по принцип реализация точно по специалността е трудна, но политологията е специален случай, дето много трудно ще намериш нещо (трябва да е държавно) и след 5 години бъхтене в такава службица ще вземаш макс 500-600лв.

3.   Здрасти!
Ако ще кандидастваш журналистика те съветвам да помислиш за американския университет в Благоевград.. там определено ще имаш големи шансове за успех, но това разбира се ако си много навътре с английския език. иначе другото място е в СУ за там също ти трябва сериозна подготовка и да ти кажа диплома не ти трябва.. да знаеш изпита не е никак лесен ;)
Ако ще кандидастваш политология ест. пак в СУ може и с матура гледай да е над 5, 5 и си вътре
виж.. правото мисля, че ако искаш право мааалко си закъснял/а с подготовката от горе изброените специалности е най-сериозна и най-трудна.. трябва да го искаш доста силно
УСПЕХ

4.   От автора:значи при мен журналистиката е нещо почти невъможно.... ами за право в ПУ?

също така ми казаха, че в ЮЗУ мога да завърша с 2 висши почти едновременно(пр. записваш политология и др-та година може да запишеш и право) някой знае ли нещо по въпроса??

5.   до автора: няма невъзможни неща, но относно журналиситката в СУ ако те бива по бг. и може да пишеш есета не би трябвало да ти е проблем
иначе относно правото -важно е ако го учиш да го завършиш на добро място като например СУ, за да си конкурентно способен юрист.. предполагам знаеш, че има доста юристи..
относно ЮЗУ там не си заслужава.. да учиш каквото и да е
за мен за право ако не в СУ по-добре в ВТУ или никъде