Споделена история от Образование

Ученическа практика
Здравейте, аз съм 10-ти клас и обмислям да се запиша на ученическа практика. Ще съм втората група, от първа има много доволни съученици, които не ходят, а им пишат часовете така, но има и други които ходят и са длъжни. Ако аз започна ще съм в книжарница и се страхувам, че там ще има все за какво да се заловят и да ме карат да правя, а аз искам просто да не ходя и да си взема парите, колкото и нахално да звучи. Ако някой се е сблъскал с това може ли да ми каже дали водят часовете дори и да не ходиш и ако не ходиш изключват ли те или не им е в полза при полужение, че ще си вземат пари ако пишат, че съм там? Искам да знам също дали въпреки, че мърморят пишат ли часове и трябва ли всеки ден да ходя да се подписвам, че съм присъствала?

Коментари

1.   То си е за теб! Един ден много ще съжеляваш, за простотиите, които ти се мътят в главата! Хем пари искаш, ама ако може и на готово! Остави някой друг да иде, поне да е с желание да научи нещо! Такива, като теб не стигат далече! Относно, не ходенето, но писането на присъствие не се и учудвам, то такива, като теб много, явно и работодателите правят всичко за пари!

3.   Зависи от човека при когото ще караш практиката. Аз съм в 11 клас и ходя в общината. Общо взето нищо не правим, само разглеждаме документи и задаваме въпроси. Но дори и да ни караха да правим нещо, нямаше да се оплаквам. Все пак ми плащат. Спокойно, няма да те скъсат от работа, ако това толкова те тревожи.

5.   Трябва да ходиш,защото всичко се записва има график и хора,който следят всичко и записват.

6.   С такова мислене, по-добре изобщо не записвай никаква практика! Първо само ще си губиш времето и второ ще скъсаш нервите на хората с които ще работиш. Да знаеш отвратително е да имаш колега, който вечно се скатава и всички останали са длъжни да вършат и неговата работа. Да не говорим пък, че ти изобщо няма да извлечеш никаква полза от цялата ситуация, защото няма да научиш нищо и защото никой няма да те търпи дълго време да се скатаваш и ще те изгонят. Та даже и пари няма да изкараш кой знае колко.

7.   зависи от фирмата - някои държат на присъствия, други просто ги отчитат формално. питай тези преди теб.

8.   И аз в момента ходя и да ти кажа при нас е почти така ходим за 1-2 часа ако има нещо за правене там документ или нещо за горе сервиза. Аз съм в магазин за компютри, иначе да напоследък ходим питаме ги дали има работа и ако няма си ходим

9.   А бъдещето на държавата е в такива като теб! Боже пази България!

10.   Ами, ако някой ден животът те натисне да бачкаш какво ще правиш? Ще мрънкаш, че не ти се работи ли?

Black Sabbath
Момиче на 15 години.