Споделена история от Тинейджърски

,,Приятелите'' ми
Здравейте, доскоро с, , приятелите" всичко си беше наред, но напоследък постоянно ме изолират и крият тайни от мен. Всеки път, когато ги попутам за какво си говорят ми казват нещо от рода на, , За какво ти е да знаеш всичко? ", , Стига си ни питала вече стана тъпо! " и т. н.. Питам ги, защото нищо не ми казват. Също така постоянно ме изолиран, а като отида при тях не ми обръщат никакво внимание. Често като сме заедно си тръгвам, а те никога не забелязват. Една от тях ми е, , най-добрата приятелка", но и тя прави същото. Като се виждахме през лятото всичко беше супер, но като започнахме училуще всичко се промени! Ако се видим след училище тя винаги ми казва да я питам за тайните, за които си говорят, но никога не ми ги казва. Като фи питам защо правят това те си нямат идея за какво им говоря. Но винаги като ми поискат нещо трябва да им се угажда. Нямам против да им помагам, но поне да се държат добре с мен. Имам и други приятели, но знаете като някои хора са ви скъпи и не искате просто да ги изпставите. Много пъти сме се карали, но после винаги се сдобряваме. Това не е караница просто ме отбягват, не знам защо и докога. Моля ви дайде ми идеи какво да правя.

П. П
Момиче на 13 съм.

Коментари

1.   Здравей момиче, като човек на доста по-голяма възраст искам да ти дам съвет от моя опит. Преди всичко трябва да знаеш, че трябва да разчиташ само и единствено на себе си в живота и на родителите си. В момента на тази възраст е нормално да завързваш приятелства, но преди всичко бъди наясно със себе си. Обърни голямо внимание на образованието, то ще ти е нужно цял живот. Като пораснеш, ще разбереш, че истинско приятелство почти не се среща всичко е интереси. От това което си написала за държанието им мога да ти кажа, че ако са ти истински приятелки няма да се държат така с теб следователно не са ти истински приятелки. Уважавай себе си и след това другите. Успех занапред ти пожелавам.

2.   Може да си започнала да ги дразниш с нещо. Може да си се променила. В нашата компания се случва същото с едно момиче, което се промени страшно много и за това вече не сме толкова близки с нея. Поговори с тях, попитай ги защо те отбягват и така. xx

3.   №1 е прав. Истински приятели няма, само общи интереси. Дори и да има, не се срещат много. Моя съвет е да се отдръпнеш от тези твои "приятели", и си намери нови!

4.   Ох, тъкмо се тревожех да не си в гимназия и да си в това положение, защото тогава е по-сложно. Ще започна с това, че и аз някога съм била като теб. Сега съм 10-ти клас, а първата ми истинска приятелка срещнах в 8-ми клас, като дойдох в гимназия. Преди това мислех, че имам някакви приятелки от махалата ми, но те постоянно ме предаваха - едната дори се опита да настрои всички срещу мен, защото не й се водех по акъла. В стария ми клас да не говоря. Една още от първи клас ме намрази, във втори клас ми крадна тетрадката, в четвърти бележника, в 5-ти настрои целия клас срещу мен, после стана по-популярна и настрои цялото училище. Всичко това го направи, защото още от първи клас тя беше някаква все намусена, по-странна, другите деца в класа я отбягваха, аз бях много лъчезарно дете, весело, всички общуваха с мен. Но също така съм добросърдечна и се сприятелих и с нея. Помагах й по учебните предмети, за първата кражба даже си премълчахме с родителите ми, но втория път казахме на класната, разобличиха я, целия клас й се подиграваше. Само аз не, но ето как ми се отблагодари, всичко беше от завист. После уж имах някакви приятелки, но и те не бяха много свят. Не знам как такива хора могат да са ти скъпи, те само те използват, това не са ти истински приятели. Ако няма с кой да излизаш ги потърпи още малко или пък излизай с другите ти приятели. После се премести в гимназия, където ги няма и почни на чисто. В новия ти клас гледай да се усмихваш повече, бъди по-лъчезарна, от личен опит си знам, че намусените не ги харесват. Все ще се запознаеш с някой. Този някой ще те запознае и с други хора. Така може да създадеш много познанства, не всички ще бъдат истински, но ще има и такива, убедена съм. По принцип истинските приятели се срещат в гимназията. Просто потърпи засега, а след това излез от тази среда, където те дърпат надолу и почни на чисто.

5.   Имам много приятели така че мога да не се мотая с тях просто с тях съм си свикнала. Също бе ми се отговаря после на въпросите им защо не съм при тях.

6.   Когато завършиш училище и отидеш в университет и добавиш още 5 години към края на университета тези "приятели" ще са ти просто спомен ( вероятността да запазиш с някой връзки е малка ). Послушай другите за образованието

9.   Омг все едно слушам себе си!
Мисля че другите супер много се вляйат от популярните и следват тяхната преценка!

10.   Ооо, не се тревожи винаги съм имала такива случаи. Не се отчайвай приятели на този свят няма всеки ще те използва и накрая ще те замени, тоест ще те изтрие от живота си. Да не ти пука какво си говорят..