Споделена история от Образование

Премествам се в друго училище
Здравейте, тази година спечелих състезание по - рисуване, и ме поканиха да уча в специално училище за приложни изкуства. Проблемът е там, че ме е страх. В сегашното ми училище почти всички са хулигани, кифли и всякакви други. Псуват се из по - коридорите, бият се. За това реших да приема поканата от училището. Въпроса е там, че училището е малко, а аз уча в гимназия, и ме е страх дали ще свикна с него. В новото училище дисциплината е голяма. И всичко е тихо, няма да се бият няма нищо, игла да падне ще се чуе. Страх ме е от това, че няма да ме приемат децата и най-много се опасявам от това, да не се изпусна на висок глас и да ме накажат. В сегашното училище нямам кой знае колко приятели поради простата причина, че всички други са хулигани. Най - добрия ми приятел ме изостави, стигаше се до бой с него. Много деца не ме харесват и ми завиждат, а аз искам само да сме приятели, но те не мислят така. От една страна ми е радостно, че ще се преместя от друга се опасявам да не попадна на същият характер деца, ако не и по - лош. Моля кажете ми как да спра да се страхувам, просто страхът ме изяжда от вътре. Благодаря ви предварително!

Коментари

1.   Моя съвет е да се преместиш и да се държиш добре с новите си съученици, за да те приемат бързо и да имаш приятели, ако нещо не ти хареса, според мен винаги може да се върнеш при стария си клас обратно и ако нещо ти се заяждат и да те базикат, че си се върнала кажи, че там хората не са ти харесвали и че смяташ, че е било по-добре да се върнеш при по-яките хора и те ще се изкефят на комплимента и няма да те дразнят повече. Нищо не ти коства да опиташ. Ако не пробваш няма как да разбереш дали е щяло да е хубаво или лошо.