Споделена история от Образование

Относно обучението и приема в НБУ
Здравейте обръщам се към хората, които по някакъв начин са свързани с университета! Каква подготовка имахте за тест по общообразователни дисциплини? Колко точки изкарахте и съоветно бала, с който сте влезнали и програмата, която изучавате? Благодаря предварително!!

Коментари

1.   Не питай глупости. В НБУ влизат ВСИЧКИ пожелали. Така е и в другите, защото няма студенти поради демографската криза. Казвам го от личен опит.

2.   Толкова ли няма други университети, че ще дадеш маса пари за да си купиш дипломата? Не съм завършила НБУ, но баща ми преподаваше там. Първия ден когато започна го извикали на инструктаж и в прав текст му казали, "че тук оценки под 4 не се пишат". Прави си сметката дали после някой изобщо учи. Ти си знаеш, ама лично аз бих се напънала малко повече да уча и бих влязла някъде другаде.

3.   Хаха пълна глупост, че не се пишат оценки под 4... Аз уча в НБУ и съм имала курсове, в които минават едни 20% накрая, така че нека да не обобщаваме за целия университет подобни глупости. Има специалности и специалности ; ) Че таксите са по-високи е факт, но си заслужава на 100%, ако ти се учи - стягаш се и получаваш стипендии. Опции има много, ако имаш желание за учене си заслужава, ако ли не - няма смисъл да даваш толкова пари. А за приема - не всички специалности са само с ТОП тест, има и специализирани изпити, които играят голяма роля при формирането на оценката. Но е много важно да пишеш в каква насока искаш да се развиваш и към коя професия си се ориентирала, за да те насочат училите точно тази специалност.

4.   Моля те, не си губи времето с НБУ! Аз учих там, най- гнусното място на света, не стига че ще ти вземат парите, ами и нищо няма да научиш. Пълнят ти програмата с някакви глупости, накрая нищо не си научил, все пак това е целта, нали? Избутах го тоя университет някак си, заминах в чужбина, да платихме доста, но поне получих качествено образование, безценен опит и сега си работя по специалността. Ако бях останала само с НБУ, щях да мета улиците. НЕ знам как са другите университети в България, но ви съветвам да не се занимавате с този!