Споделена история от Образование

Докторантура
Искам да ви попитам,
който е учил докторантура, или е чул нещо относно да сподели мнения.
Има ли условия ако не си завършил същия факултет да запишеш докторантура -тоест когато си от друг факултет?
В каква форма се провежда-редовна, задочна?
Колко човека се формират в групата горе-долу?
Имам впредвид нали не е самостоятелно само по 1-2ма човека в курс?
Колко години е обучението?
Моля за информация, защото все пак се влагат пари и труд, а реално от сайтовете на университетите почти няма много подробна информация, а и по-добре някой да сподели опита си..
Благодаря.

Коментари

1.   Може да се кандидатства в друг факултет. Трябва да имаш завършена магистратура
Като се насочиш към опреден ВУЗ - влизаш в сайта, или отиваш на място и с е запознаваш с условията, какви докторантури има
Има и редовна има и задочна форма, при редовната имаш право на стипендия, ама трябва да си максимум на 4 - и часов работен ден. 450 лв е в момента
Най-вероятно самичък/ка - няма групи
3 -редовно, 4 задочно години е обучението
Държи се приемен изпит!!! Конспект ти дават от катедрата
Изпит по език също при кандидатсването.
Това е общи линии

Със здраве остани

2.   Попитай на място. Или издри ФБ и т. н контати на хора преминали през това и питай. На 10 един ще ти отговори и нали.

3.   Трябва да знаеш обаче, че заплатите в тази сфера не са едни от най - високите, но поне си на сигурна държавна работа и трябва да направиш някоя много голяма глупост, че да те уволнят. До колкото съм чувал, последните две години докторантурата ти е безплатна, но това само, ако си редовно. И да имаш право да запишеш докторантура в друг факултет, стига само да е в твоето направление.