Споделена история от Образование

Искaм дa се подготвя дa учa прaво
Здрaвейте!Следвaщaтa годинa ще съм 9 клaс. Искaм дa ви попитaм дaли ще ми попречи дa учa прaво товa, че сегa ще учa зa козметик (понеже козметикaтa нямa нищо общо с прaвото) и aко дa коя гимнaзия ще ми препоръчaте в Пловдив, зa дa могa дa учa прaво след нея.Блaгодaря предвaрително зa отговорите.

Коментари

1.   Не виждам какво да пречи. Завърших средно образование в сферата на туризма, след това завърших право. По мое време (не знам дали още е така)за право кандидатствах с изпити по история и БЕЛ.
Успех ти желая!

2.   Сега си учи уроците. До кандидатстването ти има много време. Но, ако искаш право, трябва да знаеш, че, ако нямаш солидни връзки - някакви приятели, роднини, хора от семейството, които да се занимават с това трудно ще си намериш работа. А и лошото е, че имаш право да работиш само в България, т. е. опцията чужбина я забрави. Отделно, че станаха и прекалено много адвокатите и юристите, въобще. Конкуренцията е голяма, а местата малко, а и навсякъде почти вземат само с връзки.
Ако, все пак, много искаш право ти препоръчвам СУ. Там ще ти предложат възможно най - доброто обучение в България по тази професия. Можеш да завършиш право и на много други места в България, но съм чувал, че на обявите за работа в канторите, например имало изисквания да се викат на интервю само хора с дипломи от СУ, т. е. останалите, дори не ги броят за живи хора.
В обществото ни битова мнението, че хората с право от СУ са най - добрите, а че на останалите места минават просто ей така. Сигурно много хора ще ме нападнат и ще ми кажат, че съм прав, но не е така. Поразпитай хората около теб и те ще ти кажат, че е то - годе така.
В момента на пазара на труда се търсят предимно хора с медицинско или техническо образование. След време ще се търсят и учители. Но, поне, засега по тези две направления се търсят доста хора. А и на лекарите, дипломите им са признати в цяла Европа, т. е, където ти е кеф, после, там почваш работа.

3.   Ако си момче по-добре не учи за козметик... Няма да ти пречи за правото, ама за други неща може доста да ти попречи. Аз в момента имам право като предмет в УНСС и си е доста сериозно, а са само основите. Почвай отсега да учиш по малко. Виж конституцията, ЗЗД, всичко, което се сетиш. Малко да понаучиш пак ще е голям плюс.

4.   Няма значение това, че учиш козметик това. Аз учих дизайн в средното си и завърших право.

5.   здравей,
няма никакво значение какво ще учиш сега.
избери най-лесното и се подготвяй изключително много по предметите които ще са ти нужни за Право - това мисля, че са български език и история.
Браво, че отсега мислиш за това!

6.   Учи интензивно история и български език и след това кандидатствай в СУ или друг университет за право.

7.   Няма никакво значение какво и къде ще учиш. Трябва да гледаш от 9-ти до 12-ти клас да имаш 6-ци в дипломата по БЕЛ и История, тъй като поне за ПУ са ти балообразуващи. По принцип е хубаво в 12 клас (някой започват още от 11 клас) да ходиш на частни уроци, тъй като за предварителните и/или редовните изпити може да ти е трудно сама да се подготвиш.
Аз лично бих ти препоръчала да учиш в някоя езикова гимназия, защото чуждият/те език/ци е много важен, особено ако един ден се насочиш към международното право.

8.   Вариант 1) Искаш да учиш право заради това което си видял от роднини, познати и т.н.
Много хубаво - учи право ако искаш.
Вариант 2) Това което искаш няма да е това което ще получиш. Следователно не трябва да учиш право.

Ако не си разбрал логиката на 1 и 2, то ще трябва да се целиш доста далеч от правото.

Ако не ми вярваш, поразпитай. Ако не си способен (нямаш желание) да провериш дали съм прави или не, пак не си за правото !