Споделена история от Образование

Гимназия?! Помощ!
Здравейте! Извинявам се, ако историята ми се повтаря, но наистина имам нужда от съвет. На 14 съм и тази година кандидатствах. Изкарах хубав бал и ме приеха в едно от най-хубавите езикови училища в града ми. Въпросът е, че за да вляза там ходих на едни уроци/курсове/. Там се запознах с едно момче, което първоначално смятах за лигльо, но не знам как 5-6 дена преди изпитите някак си промених мнението за него. Той седна 2-3 пъти со мен по време на упражненията, показа ми негова снимка като малък, слушахме от моите слушалки, обсъждахме задачите, сменяхме си химикалките и тогава аз осъзнах, че го харесвам. Всеки път, когато той влизаше в стаята, аз се изчервявах и всъщото време треперех/не знам дали от студ или от нещо друго/. Една приятелка ми беше казала още когато се запознах с нея да внимавам, защото той бил женкар и ако започна да го харесвам, ще ми разбие сърцето. Аз първоначално се засмях, но сега осъзнавам, че е била права. С мен той се държеше добре, но всъщото време сваляше другите момичета. През почивката /2 часа на ден/ излизахме да обядваме в обща компания. И докато аз бях незабележима, той беше в центъра на нещата. Казах на най-добрата си приятелка за него и с нея решихме да си звъним, когато той е около мен и да се преструваме, че тя е бившия ми /който всъщност нямам/. Това донякъде проработи, защото ТОЙ ме попита с кого говоря толкова много. Ден преди изпита по БЕЛ си писах с него, пожелахме си късмет и така.
Въпросът е, че сега той също е приет в тази гимназия, където ще бъда и аз /само, че аз съм с немски, а той с английски/. Но аз винаги съм била възприемана като едно невидимо човече в коридорите, а той е тъмно рус, висок, умен волейболист, който няма как да не привлече погледите. И аз не мога да го забравя.... За първи път хлътвам така по някого, но мисля, че съм под нивото му.
Другият проблем е, че майка ми, която най-много настояваше да уча немски, сега отиде да работи в Германия. Иска след края на 8-ми клас и ние с баща ми да се преместим там. Но нито аз, нито той знаем немски. Няма да има кой да ми помага, а доколкото знам езикъ не е лесен. Това е главният ми проблем. Не искам да разочеровам майка си, но точно от това се притеснявам. До сега съм учила само английски и го знам на доста високо ниво. Боя се, че немският няма да ми се отдава толкова... Моля, ако някой може да ми даде съвет, нека помогне! Предварително благодаря...

Коментари

1.   Като за начало бих препоръчал да не заминаваш след 8 клас. Защо ли? Защото чак след 10 клас ще научиш немски език, колкото да можеш да разговаряш и разбираш. Един от проблемите е къде ще останеш, докато те са в Германия. Имаш ли баба или дядо, при които можеш да останеш? Колкото до английски език не бъди толкова сигурна, че го знаеш на толкова високо ниво, защото като започнеш да учиш в гимназията английски език, ще научиш, че не си знаела много от нещата. А за момчето не бих казал нищо. :)

Kalkata M20

2.   И английският, и немският са все латински езици. Щом владееш единия, лесно ще усвоиш и другия.
А за онзи лигльо забрави! Под нивото му била... е'ати самооценката, която имаш... Знаеш ли - най-големите пичове и отворковци от гимназията сега, 15 години по-късно, мият кенефи и подрязват градинките на хората... щото бяха много велики! По-сериозните и невзрачни момчета станаха доктори на науките, мениджъри, истински спортисти...
Истинският мъж си избира една жена и насочва цялото си внимание към нея! Тези, които бройкат по няколко обикновено са пълни помияри, безотговорни, несъзидателни, и накрая си остават сами.

3.   2, ти на ясно ли си кои езици са латински? Вярно, че в немския и английския има латински чуждици, но това не ги прави латински. Пишеш глупости.

4.   №2, нито английсия, нито немския са латински езици. Латински са италианския, френския, испанския и португалския. Горе споменатите две държави, само използват латинска АЗБУКА. Въпреки че в английския език около 60% от думите са с латински произход, той не се смята за латински. За твоя информация, ще допълня че в английския език, други 30% са от думите са с немски произход и 10% от други езици. До преди покоряването на британските острови от римляните, местните хора там, тъй като са келти, са говорили келтски език, който все още се практикува в Уейлс.

6.   От авторката:Вижте, много благодаря за съветите. Наистина са ми нужни. До номер 1:Нямам роднини в града и това донякъде ми пречи да остана. А и нашите са убедени, че в немска среда по-лесно ще науча езика, но аз някак искам да съм подготвена. До номер 2: Коментарът ти ми хареса. И наистина аз осъзнавам какъв е той, но не мога да го избия от главата си. Но от друга страна, когато се записвах, се запознах с едно приятно момче, което също е с английски/като НЕГО/. Говорихме 10-15 минути и аз в последния момент се сетих да го попитам за името му. Ще ми се да се сприятеля с него, но нито имам номера му, нито фейсбука му. От друга страна се почувствах много добре, когато говорих с него, просто защото той постоянно ме разсмиваше. Но все още не мога да си избия ОНЗИ от главата. И чак ме хваща яд за това. Не знам какво мога да направя. Трябва да споделя с някого, но ме е страх да не се разчуе, защото ако ТОЙ разбере, мисля че ще стане доста кофти за мен.... :(
И между другото, вече започнах с немския и се надявам малко по малко да напредна....

8.   Няма да е толкова зле,повярвай ми ;) ! Човек като незнае даден език и се мести в тая държава той го научава за година ,така че не се тревожи.