Споделена история от Образование

Униформи!
Ще бъда тази година 8 клас в немската гимназия тук в Бургас. Проблемът е, че там се носят униформи. Ако някой знае дали може да се ходи без униформи в това училище да каже, моля!

Коментари

1.   Щом има униформи, явно са за да ги носиш, така че ще трябва да се примириш. Знам, че не е много забавно, ама такъв е животът. И аз ги мразя тия гадни офис дрехи, искам си дънките, ама не поли, ризи, токчета... дрес код, какво да правиш. Та не си мисли, че само учениците са така, един ден като почнеш работа в някой лъскав офис пак ще те тормозят за облеклото. За това поне се радвай на уикендите и ваканциите, че тогава освен, че можеш да правиш каквото си искаш, можеш и да носиш каквито дрехи искаш. Въпреки, че има някакъв минимален шанс тия униформи да са само за празнични дни и да не ви карат да ги носите всеки ден. Като тръгнеш на училище на 15 септември ще разбереш.

2.   Аз уча във втора испанска в София и там уж униформите задължителни..еми не ги носим изобщо само ризата и значката в чантата и на училище. С тях сме само за часовете с някой по-строг преподавател.

3.   Боже мой! Ако носиш униформа ще умреш. Тя ще те задуши, идва краят на света. Глад, криза и мизерия. Пожари и наводнения. Сложила си си униформа, отишла си на училище с нея. ТОВА Е АД! Но какво ще кажат другите? "омг, брат тая е мноо демоде въъ".
Момиче осъзнай се малко. Нали осъзнаваш, че само на училище ще си униформа. Няма да си единствената и какво? Какво ще ви стане на днешното поколено ако носите униформа. Не става въпрос за това някой да изразява своя стил и мнение чрез дрехите.

4.   Явно си набор 99...
Не уча в тази гимназия, но знам, че униформите се носят само на официални случаи. Не съм мн. сиг. обаче. Но точно заради тези униформи - всички ще бъдат равни.

5.   От София съм, така че нямам ни най - малка представа за твоето училище, но тук няма такъв вариант. Ходиш си с униформата и това си е.
Mona

6.   Какво всички пищят от тези униформи? Аз пък исках да имаме униформи в училище и се оказа, че нашите са само за специални случаи. Ама пък са много умрял цвят, някакво бежово ии сакото ми е огромно, за ризата да не говорим.. и на "специалните" случаи си обличам моя си, БЯЛА риза, по МОЙ размер и просто си слагам само вратовръзката от цялата тая униформа :D

7.   е нищо униформите са много важни сестра ми когато беше малка от 1 до 7 клас носеше униформи сега е 9ти тая година и е колкото теб и пак си я носи

8.   Номер 4 момичето е набор 2000

9.   Здравей! :)
Аз съм момиче, прието в същата гимназия. Да, униформата е ЗАДЪЛЖИТЕЛНА. За Английската не е, но за Немската трябва. Ако си момиче и не искаш пола, можеш да носиш черен панталон/черно джинси. Жълтият пуловер не е задължителен (много е смешен :D). Щом си приета в училището, трябва да носиш. :-)