Споделена история от Образование

Слушане на английски?
Здравейте. Сега ще съм ученичка в 10-ти клас и ви моля за мнение. Важно ли е за английския да разбирам речта, говора? Аз съм много добра по английски, но специално със слушането имам проблеми. За да обладея английски поне на ниво В2 (а може и С1), трябва ли да мога да разбирам добре, какво се говори по филмите например? Нужно ли е да гледам филми, за да си усъвършенствам слушането или не е толкова важно за английския?

Коментари

1.   Естествено, че е важно! Ти ако не ги разбираш какво говорят хората, какво значение има колко ти е добър речника. Сядай да гледаш филми, да слушаш песни, може и новини да гледаш по ББС. Гледай различни филми, за да свикнеш с разлличните акценти! Аз като дойдох да уча в Англия ми беше много трудно да ги разбирам в началото, но се свиква. Колкото повече учиш, толкова по-добре.

2.   Естествено, че е важно! Ти ако не ги разбираш какво говорят хората, какво значение има колко ти е добър речника. Сядай да гледаш филми, да слушаш песни, може и новини да гледаш по ББС. Гледай различни филми, за да свикнеш с разлличните акценти! Аз като дойдох да уча в Англия ми беше много трудно да ги разбирам в началото, но се свиква. Колкото повече учиш, толкова по-добре.

3.   Гледай филми на английски с надписи - които също са на английски. Аз мога да гледам филми на английски без надписи, както и да слушам музика с разбиране... Ако знаеш какъв келеш е Джъстин Бийбър!

Всичко става с тренировки. Винаги съм мразел БГ аудиото, затова гледах филми с български субтитри. Един хубав ден просто спрях и нямах проблеми. Въпреки това нерядко си пускам английски надписи - не за друго, а защото искам да чувам без да увеличавам на макс. Телевизия не гледам от години.

Книги на английски също не са лоша идея - започни от нещо по-просто (разгледай внимателно книжарниците на Ciela и Orange) :)

4.   Да, важно е. Защото не учиш английски само заради училището, а с идеята един ден като завършиш да го ползваш. И тогава хората ще ти говорят на английски и ти трябва да ги разбираш и да им отговаряш. За това най-лесният начин е да гледаш филми на английски, хем полезно, хем забавно. Като си теглиш филмче от замунда, умишлено на сваляй субтитрите. Идеята е да видиш колко ще разбереш от филма. В началото е трудно, ама свиква се. Всичките сезони на "Отчаяни съпруги" съм изгледала така и да знаеш как още на втория или третия епозод всичко си разбирах. Гледаш си любим филм и учиш едновременно. Какво по-хубаво от това?

5.   Ако не можеш да разбираш какво говорят англо- говорящите как ще контактуваш с тях?

6.   От авторката- Благодаря на всички, които си дадоха мнениетп. Тъй като имаше едно предложение да чета книги на английски, искам да кажа, че аз вече 3 години чета. Мога да твърдя, че съм напреднала по английски, само че не съм много добре със слушането- то ми е лсаобото място. Аз мисля да остана да живея в България, но това пак предполага, че трябва да слушам и гледам много предавания и филми на английски, нали?
Искам да ви питам и още нещо, което е много важно. От известно време смятам да си купя това помагало- English vocabulary in use- Upper intermediate, но тъй като то е много скъпо, попаднах на същото помагало, изцяло в интернет- ето линк http://vk.com/doc-45112962_133803025?dl=884bf7978e8e17f513 Мислите ли, че мога да се доверя на сайта vk.com и да използвам помагалото от интернет? Възможно ли е да има фалшиви страници или грешни неща, които да ме подведат?

7.   Използвай го помагалото.

8.   Аз така научих повечето от английския. До 10 клас в даскало. После гледах филми с бг субтитри и слушах какво говорят. После започнах да гледам филми с анг субтитри. И накрая без субтитри и разбитам за ко си говорят. Изгледал съм поне 1500 филма за 2 години.

9.   От авторката- Номер 7, ти за помагалото, което е в интернет ли ми говориш? Но дали ще мога да се доверя на сайта vk.com, дали има грешна информация?

10.   От авторката- Номер 8, значи е наистина много важно да се гледа английска телевизия и английско аудио, така ли?
Чакай, и тебе да попитам: От известно време смятам да си купя това помагало- English vocabulary in use- Upper intermediate, но тъй като то е много скъпо, попаднах на същото помагало, изцяло в интернет- ето линк http://vk.com/doc-45112962_133803025?dl=884bf7978e8e17f513 Мислиш ли, че мога да се доверя на сайта vk.com и да използвам помагалото от интернет? Възможно ли е да има фалшиви страници или грешни неща, които да ме подведат?

11.   Пише номер 8 до номер 10 - използвай го да. И на мен ще ми е полезно.