С него не съм щастлива, а без него съм нещастна.
Заглавието, което съм поставила, описва точно ситуацията. А тя е следната:
Заедно съм с приятеля ми от 5 години, поради различни обстоятелства не можехме да заживеем заедно до преди 1 година. Вече живеем заедно, далеч от роднини и той, и аз. Връзката ни е много бурна, винаги е била и в момента е, НО не съм щастлива. Не знам дали искам да продължим да живеем заедно, да имаме деца.. Той е човек тип непукист, рядко показва любовта си, но знам, че ме обича ужасно много, както и аз него. Проблема може и да е в мен, защото аз съм страшно емоционална и обсипвам с любов хората, които го заслужават. Той е моя пълна противоположност, никога не съм си мислила, че ще живея с такъв човек, а напротив, мислех, че ще си намеря някой, който ПОНЕ малко да прилича на мен. Липсват ми тези неща, искам да изпитам това, което аз давам на хората. Не се чувствам щастлива точно поради тези причини: не получавам това, от което имам нужда емоционално, не понасям непукизма му, скучен ми е. Не знам какво да правя, не са чак толкова сериозни причините и затова съм пред дилема, но не искам след година да имаме дете, а нещата да бъдат така, няма да издържа. Моля за съвет!

Коментари

1.   Ами зарежи го и си хвани някой по-емоцинален. Само да не ни се оплакваш после и от другия ...
Или пък си намери любовник, щом просто нещо не ти достига, това е перфектното оправдание да си хванеш любовник.

2.   мм не знам с друг дали пак след време нещата няма да са така,малко или много хората си омръзват .Има хора които трудно показват чувства ,но мислиш ли че това е причината да се чувстваш така,има ли нещо друго ...?а ако показва чувства по-щастлива ли ще си?

3.   най добре говори с него и му кажи всичко това ако наистина те обича ще се опита да бъде друг

4.   нещо ти липсва,послушай интуицията си,тя ще ти подскаже какъв е проблема и какво да правиш.Отиди при някой да ти гледа на карти таро аз гледам на таро пиши ако си от софия......успех

5.   липсва ти един хубав бой

6.   Не мисля, че причините, които изтъкваш, са маловажни - откакто сте заживели заедно си го опознала по-отблизо и ето, че има основни черти в характера и темперамента му, които не ти допадат и пасват на визията за хармонична връзка. То е ясно, че нещата се получават с компромиси, но не и такива, които те правят нещастна...
Това, че има неща у него, които откровено те отблъскват, а и да го намираш за скучен, не ми говори добре. Помисли добре дали с времето тези различия няма да се задълбочат. Как ще градиш бъдеще с откровен непукист при положение че ти не си такава и това те дразни??
Ж 33

7.   Авторката съм - Говорила съм много, изслушва ме добре, 2 дни е същински ангел, а после пак старата песен, а и сам казва, че не може да се промени, въпреки, че беше обещал щом заживеем заедно много неща да се променят. Не мисля, че ми е омръзнал, много го обичам, но как да свикна с това. Страхувам се само от това, че когато след година-две имаме дете, това ще ми дотежи още повече, знам, че повечето мъже се променят след като станат бащи, но как на сляпо да рискувам.

8.   И аз съм в същото положение, т.е. не съм щастлива с него, а ми липсва като го няма. Но моят случай от друга страна е съвсем противоположен на твоя. Той е това, което искаш ти - много див, страстен и емоционален и с голямо сърце за всеки. Аз пък съм по-обрана в чувствата си, като твоя приятел, но ми идва малко множко голямото му сърце, което е отворено и за много други жени и затова не искам да съм с него. Така, че си помисли какво ще е с такъв женкар като моя, който твърди, че ме обича от няколко години, но е развейпрах.

9.   аз съм така с приятелката ми. От 1 година сме заедно и все повече се караме, отделно на това, че аз съм перфекционист и ценя женската красота на първо място, като със сигурност нямаше да й обърна внимание в сегашната визия в самото начало и нямаше да тръгна с нея. Слабичка е и има много секси тяло 170/50 кг, но беше русичка с обеци на устата, веждата и по-дълга коса, сега е с прическата на Павароти, без обеците, не е руса и някак си първичното привличане ми бяга понякога и това чувството с пеперудките, което имах докато беше по моят идеал и критерии, но така както се караме и обиждаме и на деня съм готов да я блокна от фейсбук, да се скарам с нея и прочие, така на следващия ден без нея съм съсипан, а ако има и втори вече плача, не мога без нея да живея, не мога да я лъжа и заменям с друга, нищо че се заглеждам по всяка мадама която е по моят критерии и разбиране, просто първично ме привличат и по някакъв начин им симпатизирам, но любовта си остава за моята приятелка, сексуалният ми глад също и себераздаването в живота и кревата на 100%, не мога на друга да се отдам така и да се раздам за да й е добре на нея. Любов ли бе да го опишеш. Не знам до кога ще се търпим, но аз край не мога да й сложа, очевадно и тя на мен. Караме се по фейсбуци, телефони и си вдигаме скандал от най-малкото, един ден не се виждаме и на втория като се видим се прегръщаме и всичко минава и тръпката отново я има, но все пак твърдя, че си я чувствах по насърце с екстревагантната и визия, различна от другите жени

10.   Вие жените сме тотално дезориентирани!