Споделена история от Образование

5 клас
Здравейте! Аз съм момиче на 11 години ( ако има значение ) и както се подразбира съм в 5 клас. Всичко е различно. Нови учители, нови предмети ( география, история и цивилизация, ДТИ ) . Като в 8 клас! Добре, че съм си със стария клас, защото не знам как ще свикна. А сега по темата:

Имам големи притеснения, въпреки че учителите се отнасят много добре с нас, не ни плашат с учебния материал, изслушват ни. НО много се притеснявам! Уроците са дълги и имаме 3 пъти в седмицата разказвателни. Хм.. Май бяха 4 пъти. досега винаги съм си писала домашното, НЕ СЪМ имала НИКАКВИ забележки от учителите, директора. От първи до 4 клас съм била винаги на таблото..... Винаги съм си учила уроците, а най-ниската ми оценка засега е „добър 4“ и то по физическо. НЕ МОГА! НИСКА СЪМ, НЕ МОГА ДА СКАЧАМ ИЛИ БЯГАМ, БАСКЕТБОЛА НЕ МИ СЕ ОТДАВА! В момента ме интересуват само и единствено уроците. Не излизам навън през седмицата - само събота и неделя. Не се занимавам с момчета, „гаджета“. А и ако трябва да съм честна, познатите ми момчета са... Ами момчета! Неприятни, груби и т.н.

Моля, нека по-големите от мен 6,7,8,9,10,11,12 клас да пишат как е минал 5 клас при тях да драснат по някой коментар :) А и мислите ли, че ще имам проблеми през годината?

Благодаря за отделените 2-3 мин., през които прочетохте моето нещо като „история“ ( не знам как да го нарека. )

-L, 11

Коментари

1.   Аз съм 7-ми и при мен в 5-ти клас всичко беше наред. Няма от какво да се притесняваш. Учи си както преди и всичко ще е ок. :)

2.   11 клас съм. 5 клас... как го искам пак.

М17

3.   Ами аз сега съм в 8 клас а когато бях в 5 бях и с нови учители и с нови предмети и в ново училище и в нов клас....сега съм по същия начин само че съм си в същото училище...по темата мога да ти кажа да се стегнеш и да седнеш и да продължиш да бъдеш отличничка..така направих аз и честно да кажа се справих наистина добре..бях в елитно училище и имах отлични оценки....извинявай че ще те уплаша но трябва да го знаеш...тъй като имаш различни учители по всичко знай че повечето са на принципа - не ме интересува това че имате домашно и по други предмети аз си изисквам това по моя предмет....или иначе казано всеки учител си държи на неговия предмет...така че се стегни...и на мен ми беше трудно но просто разбери че не е толкова страшно...просто си разпредели времето за да си подготвена по всички предмети и УЧИ.Дано съм помогнала!

4.   В сравнение с 8-ми е направо бебешка работа. Още от 2-рия ден (в 8-ми клас) ни дадоха да преписваме по 4 реда една дума. Учи и няма да ти е трудно 0

5.   Аз 1-9 само игри цъках не учех и пак имах пълно 6....вие все едно сте бавноразвиващи 00 набора

6.   ...пети клас е възможно най-лесната година...просто не изтървай и без това лесния материал....сега имам 4 часа английски на ден и си мечтая за пети или шести клас...

7.   аз съм 6 клас и миналата година и аз се притеснявах като теб,но се отпуснах и свикнах.отпусни се и ти-5 клас е лесен и ще мине много бързо

8.   От авторката:

Благодаря за мненията ви!

-L, 11

9.   Аз съм 6-ти клас . Ако питаш мен 5-ти клас е много хубав няма от какво да се притесняваш всичко ще е както преди ако пак така си учиш уроците и ако сега 5-ти клас те плаши 11 направо ще те стресира психически . 5-ти клас е страхотен порадвай му се .

П.П. Момче на 12 съм.

10.   Здравей ! Аз съм момиче на 12 години (навършени) и съм 6-ти клас тази учебна година и за сега всичко е ,,окей'' ... Миналата година, тоест 5-ти клас както си ти, беше и малко трудно и малко лесно. Нямах проблеми с учителите. По физическо също имах добри оценки. И не се плаши от големите уроци. Свиква се ! И аз в началото се притеснявах, но после колко лесно си ги учех. Ех, как искам отново да съм 5-ти клас ...

~V~

11.   Здравей :) аз съм 7 клас и мога да кажа че 5 клас при мен мина много добре и както каза номер 6 е възможно най-лесно в 5 клас
не се притеснявай мила и учи и ще видиш че всичко ще е наред.

12.   Притесняваш се за ТОТАЛНИ глупости. Ако си учиш уроците, не виждам какъв е проблемът.. Но аз попринцип съм от типа, които не учат и връзват 3-ките, и пак си минават, така че при човек, който всъщност учи, не виждам проблем. :D

15.   Какво е това, имаш разказвателни предмети четири пъти в седмицата. Ама ти какво искаш? И аз в начален етап бях така и после пети клас разбрах, че трябва да се учи. Първия месец бях горе-долу и след първия месец вече бях с нито една петица, само отлични оценки, ходех по състезания и така. Пети клас е елементарен, мечтая си да съм там поне още един път вместо в по-горен клас.

16.   Охх 5-ти клас, ... носталгия, носталгия. Ти, ако сега се притесняваш не те виждам, 9-10. Спокойно, изобщо не четях и минах с лекота, не помня с колко, малко под 5 (4. 85 нещо от тоя род)

17.   Аз съм 7 клас . Няча да су притесняваш . Много е лесно . Радвай се ! Имаш още две години живот ! ;'(

18.   Ъм, здрасти. Аз съм 6-ти клас и миналата година бях пети клас. Не ми се ходеше на 15-ти септември миналата година, защото ме беше обхванала паника. Все пак ще сменя началната си учителка и изведнъж ще се появят 7 нови! Изглежда, че притесненията ми бяха неоснователни. Справих се по всичко с отличен и преживях страха си. Успехи на теб!

19.   Аз съм 11 клас и какво да кажа при положение, че имам 4 пъти в седмицата География, всеки божи ден Философия и всеки ден Английски език други трудни предмети... не искам да съм груба, но свиквай, защото всяка изминала година става по-трудна, а и с всяка изминала година учителите стават по-строги заради това, че ни чака матура.

20.   Аз сега съм в 11 клас. 5ти клас не беше много по-различен от 4ти (поне за мен). Най-важното е да направиш добро първо впечатление на учителите. Недей да се панираш толкова относно физическото, хора като мен и теб просто не са спортни натури. На едни им се отдава спортът, на други езиците и тн. Недей да ставаш бележкарка и да мислиш само за оценки, защото това са просто цифри, които в много случаи не отговарят на реалните ти знания. Сега е моментът да го даваш по-спокойно, защото после идва тежката част. В 7ми клас ще имаш матури, после и в 12. Не казвам да спреш да учиш, но не и нужно да стоиш над учебника 24/7.

21.   5-ти клас беше лесен като цяло, просто си четох уроците и имах пълно 6 по... всичко.
Не се шашкай още от сега, свиквай с факта че всяка година е по-трудна от предишната, и си пази силите за външното оценяване след 7-ми клас.

22.   Преди 10 години бях в 5 клас, не съм изпитвал сериозни затруднения в училище тогава, като изключим, че не ми харесваха дългите уроци по история. Това време ми харсваше, защото именно тогава започнах да пътувам на по-дълги разстояния сам и да си готвя простички неща.
На мен лично не ми липсват ученическите години чак толкова, но всичко е до нагласа - колкото по-малко се притесняваш, толкова по-добре

23.   Лелеее.... колко си примерна... аз съм 7 ми клас и в 5 клас получих около 3 четворки и то по математика... харесвах си момчета... и изобщо... и защо се притесняваш? На мен ми предстоят матури, аз съм по- стресирана

24.   Аз съм в 7-ми клас и 5-ти клас изобщо не ми правеше впечатление, че има нови учители, предмети и така нататък, просто си учи уроците и не се притеснявай :)

25.   Не се безпокой, аз сега съм в 5 клас и е много лесно, една моя приятелка никога не учи, и изкарва 5. 45, не виждам проблем, ако учиш и скалата става камъче.

П. П. Извинявай не погледнах от коя година е темата. Затова нека това е полезно за бъдещи петокласници.

26.   Сега си за седми клас нали? И как е умираш ли от страх за матурите или вече си разбрала че в училище не убиват хора.