Споделена история от Образование

Борси за учебници (Бургас)
Нека като за начало да кажа добър вечер на всички и да премина към въпроса.
Знаете ли къде най-изгодно в Бургас мога да си продам учебниците от миналата година? Да знам, че е най-добре на някой от по-долните класове, но ходих, разпитвах всички са си взели.. Знам две книжарници в центъра, едната взимат на 40% от последната покупка (качаш се по едни стълбички), а другата и по-малко даже (до пешеходна пътека е). Предполагам, който е от Бургас се сеща за кои книжарници става въпрос.
Нека всеки, който знае някое местенце да каже. Мерси предварително на всички.

Коментари

1.   Пусни обява в интернет? Базар. бг, OLX..

2.   аз знам само 1 борса - отстрани на Трията в малката уличка до кафетата, не й знам името.

3.   В комплекс Славейков, до Билла – книжарница "Интелект". Друг вариант е да ги пуснеш по ОЛХ или Базар. бг.

4.   Въпросната борса със стълбичките се казва Делфин и не изкупуват на 40% от последната покупка, а на 40% от реалната цена, което е най-високо в града. Лично аз сим обиколил всички борси и мога да ви кажа, че те дават най-висока цена.

5.   Здравейте, зз също искам да продам едни учебници закупени преди 4-5 години, повечето са втора употреба от въпросната книжарница със стълбичките, другите са чисто нови и по специални предмети, купени от други книжарници в Бургас. Нямам си на идея къде да ги продам и дали ще ги вземат, а искам да ги продам защото съм на червено и си нямам на идея колко ще ми платят-имам предвид - тези чисто новите мога ли да ги продам на същата цена каквато е на етикетите?
Ах и още един въпрос- имам около 2-3 торби със стари списания и вестници, питам мога ли да ги продам и тях някъде - борса за хартия? ! Сори знам, че малко ми е тъп въпроса... и все пак се надявам на отговор.

6.   От номер 5 : Никой ли няма да каже, аз не съм от Бургас и тук нямаме книжарници с такива учебници за това питам, ме ще ми се налага до пътувам до там заради тея учебници, а нямам много свободно време- в събота следобед работят ли тези книжарници? И не знам по това време в края на учебната година почти някой дали ще ги купи, а в Бургас само тая книжарница знам и още една в центъра, но нямам идея ще мога ли да ги продам. Онлайн никога не съм продавала и купувала и ме е страх от измама и не се знае след колко време ще се появи някой да ги купи-едва ли ще търсят точно в Охл учебници втора употреба и по специални предмети?

7.   Най-добрите цени от две-три години са на борсите до Трията и до новата поща! Мнгог пъти е проверено!

8.   Да, 7, така е, те са от 1 и съща верига

9.   Наистина е така. На други места казват, че дават много проценти, ама като си вземеш парите са по-малко.

10.   Здравейте, знаете ли къде в Бургас мога да продам учебниците си на добра цена? И на какъв процент ги изкупуват?

11.   На 40% от цената ги изкупуват

12.   Борсите на Трията и на Новата поща дават най-много