Споделена история от Образование

Ще си остана ли с наученото от гимназията?
Здравейте. От известно време си мисля нещо и днес реших да го споделя с вас. Аз много обичам да уча езици и ще ви питам по-конкретно за английския. Не мислите ли, че колкото науча английския в гимназията, с това ще си остана цял живот (естествено, в случай, че не замина за чужбина)? Правилно ли разсъждавам? Някак не си предаставям в университета да започна да уча езика или след като завърша университет да пиша думи по английски и да продължа да го изучавам. Освен това, вместо английски, мога да развия втория език, който уча в момента в училище- немски. В този случай излиза, че колкото науча в гимназията по английския, толкова, така ли? В такъв случай няма ли да бъде най-добре да залягам сериозно върху езика?
Питам, защото сега съм 10-ти клас и не съм сигурен, дали да заложа на изучаването на английския или да не наблягам толкова много върху него в училище. Вие как мислите?

Коментари

2.   Учи го сериозно, защото дори и да не заминеш за чужбина английският ще ти е много важен в бъдеще. И аз мислех като теб и не бях много сериозна с английския, ама после като завърших почнах работа в международна фирма и ми се налагаше да използвам английски всеки ден. Да не говорим, че даже научих и малко бизнес английски, защото ми се налагаше да водя официална кореспонденция с чужденци. Колкото до немския и той е много полезен и изобщо всеки един език, който научиш може да ти е само от полза в бъдеще. Сега малко ме е яд, че си занемариш френския, ама ако някой ден имам повече свободно време, ще взема да се запиша на опреснителен курс.

3.   Не, не мисля. Ако практикуваш езика, то ще продължаваш да го развиваш.
Аз в България работех в сферата на ИТ. Там ми се налагаше ежедневно да комуникирам с колеги от други страни - дали по телефон или по мейл. Както и да чета документация на английски.

Мисля, че като се има предвид как се глобализира светът, е по-вероятно един ден да работиш в мултиетнически виртуален екип отколкото обратното.

Успех!

4.   Аз, ако залагах на наученото в гимназията, английския щях да го знам колкото второкласник.

5.   Ако продължаваш извън училище да учиш, какъв е проблема. Може да се образоваш винаги, да комуникираш с хора, които говорят английски и да развиваш разговорно езика. Инъче основата от училище няма да ти е достатъчна, ако не преговаряш и не допълваш знанията си.

7.   Тц, един език, ако не го практикуваш, много се забравя. Ако зарежеш английския изцяло след гимназията, ще го позабравиш, не изцяло, но все пак.

8.   Учи английския-винаги ще ти е от полза и един ден ще съжаляваш,че не си го учил достатъчно когато му е било времето...

9.   Езици се учат с практика, четене, и сериозност. На мене поне ми се отдават е ми е кеф да си ги изучавам. Най добре е винаги когато си си самоук. А иначе за да стигнеш едно сериозно ниво на езика чети и книги на него. А иначе английска филология е пълна глупост, учи повече езици, на средно, или добро ниво. Перфектно ги учи освен ако ще ставаш учител.

10.   От автора- Номер 2, аз съм се ориентирал към сферата на икономиката и по-конретно към Финансите. Мисля, че там е сериозно предимство да се знае английски и затова трябва да го владея на добро ниво, не е ли така?

11.   От автора- Номер 4 и Номер 5, аз знам, че в училище не е достатъчно. Изобщо не се ограничавам с училищните учебници, защото там не е обяснено всичко. Чета книги, гледам филми и вече владея езика на ниво В2. Смятам да го доразвия до по-високо ниво.

12.   От автора- Номер 7, напълно съм съгласен, че езикът се забравя, но имам предвид, че не мога ли след гимназията да наблегна на втори чужд език, за да знам повече езици?

13.   От автора- Номер 9, напълно разбирам за какво ми говориш. Аз също съм самоук- искам да кажа, че чета книги, гледам филми и изобщо не се ограничавам до учебнците в училище. Сега например работя върху едно помагало- English vocabulary in use- Upper-intermediate:)

14.   Ако искаш да се занимаваш с финанси, английският ще ти е много важен, без него си за никъде.
От номер 2

15.   попринцип за много работи е предимство знаенето на чужд език. Ако ти харесва ученето на езици в училище, може да започнеш сам да се занимаваш, благодарение на интернет можеш да намериш много материали на чужд език, да се свържеш с хора от други страни и т. н.
Номер 8, не съм съгласен с теб - при наличие на желание, възрастните могат да научат по-добре език в сравнение с деца.

16.   попринцип за много работи е предимство знаенето на чужд език. Ако ти харесва ученето на езици в училище, може да започнеш сам да се занимаваш, благодарение на интернет можеш да намериш много материали на чужд език, да се свържеш с хора от други страни и т. н.
Номер 8, не съм съгласен с теб - при наличие на желание, възрастните могат да научат по-добре език в сравнение с деца.

17.   Английския е лесен за практикуване, защото е Lingua Franca на 21 век. Интернет е твоя човк. Също по морето бъка с англичани, американци и доста други народи с почти перфектен английски. Запознай се с някой и си говорете.

18.   Език се учи с практика.