Споделена история от Семейство

3-то дете?
На 33 години съм и имам две деца- момчета, съответно на 7 и на 3 годинки. Много ми се иска да си имам и момиченце и затова се замислям за 3-то дете, но на съпругът ми не му допада особено идеята за още едно дете. За сега сме добре финансово, но времената са нестабилни, а още един член на семейството може да се окаже в тежест. Има ли някой тук с три деца, защото на днешно време такива многодетни семейства са рядкост и как се справяте. И най-важното, вярно ли е това че повече деца по лесно се гледат, тъй като не можем да разчитаме на баби и дядовци, доста са далече от нас. Благодаря :)

Коментари

1.   Аз имам 1 дете, заплатата ми е 1500 лв. и стига за всичко, мъжът ми работи, детето не е лишено от нищо. Но ако имах 3 деца едва ли заплатите щяха да стигат, а и трябва да се съобразиш дали децата ти ще искат сестричка :)

2.   Ами ако си сигурна, че ще се справиш, давай! Съпругът ти може и да се нацупи малко в началото, обаче съм сигурна, че като се роди бебето и като гушне и ще го обикне моментално. За това, ако го искаш, колко му е. Уж случайно пропусни хапченцето (ако си на таблетки) или пък спукай презерватива... и после се прави на напълно невинна, все едно е станало случайно, а и му съобщи новината възможно най-късно за да не се паникьоса и да те насили да направиш аборт. Ама като му кажеш в 4 месец вече няма да им избор, пък и ще има достатъчно време да свикне с идеята и да заобича бебето. Самата аз нямам и едно дете, ама щом ти искаш да имаш още едно, мога само да те поздравя за смелостта.

3.   според мен където са 2 там са и 3, друг е въпроса ако е отново момче... по-големите ще помагат..

4.   Ако ще имате 3то дете дано да е пак момче. успех

5.   Баба ми има 3 деца вуйчо ми е най малък

8.   и аз искам трето ама жената не дава и дума да стане заради финансите понеже съм безработен от скоро и умирам да имаме 5 деца, там е работата че тя получава добра заплата и се надявам и аз да намеря нещо скоро, ох блазе им тези дето имат много деца, истинско щастие, аз помагам на жената с децата както и бабата, дано да се съгласи, ей хора една манджа може да нахрани както и трима и четирима, няма по сладко дарче от едно бебе да ти се усмихне сутрин :)

9.   Първо - несериозно е да смяташ, че третото задължително ще е момиче. Ами ако е момче? Детето не е някаква прищявка? И като майка на две, би трябвало вече да си го разбрала? А и кое му е по-лесното на повече деца? Че имаш повече грижи и повече разходи ли? Или ти да не очакваш, че те сами ще се гледат едно друго??? Като цяло много несериозно разсъждаваш за майка на две деца, извини ме....

11.   Само защото искаш да си имаш момиче ли искаш още едно дете? Струва ми се малко егоистично ако е така.

12.   на мен докторите до последно ми пожтаряха че и третото е момче но излезе момиче. не е кои знае колко разликата в разходите докато е по малко може да износва дрехите от батковците. когато човек иска се намира начин. а пък относно коментара на 1 никои не ги пита искат или не сестричка те ще решават когато имат собствени деца

13.   Ние правим 3то дете. Не сме богати. Не живеем охолно. Можем да осигурим нормални условия на децата. Баткото е на 10, каката на 4. Дай Боже скоро да има и бебо. И двамата искаме момче, но ще сме щастливи с момиче. Каквото дойде. :)

14.   Три деца не се гледат по-лесно от две, но разликата между гледането на три и гледането на две не е кой знае колко голяма. Моят съвет е да си имате трето дете, но не мисли, че със сигурност ще е момиче. Ако е момче пак заслужава любов.

15.   №1 - Какво работиш, че имаш такава ненормална за България заплата?

16.   Аз лично запознах с майката на мой колега от чужбина, той е чужденец и имах работа там в тяхна държава, и като разбрах 1е тя е родила 11 деца и колегата ми е най големият като имате предвид че тогава е бил на 25 години направо онемях, не от това че жената е родила 11 деца а от това как изглежда, казвам ви даже мога да се кълня една стройна и слаба жена ама хич не и се личеше че е раждала толкова деца!
Питам как е са успели да ги гледат, казаха ми че таткото е добре финансово и те се обичат много и умират за децата и забележете таткото е с висше, тя завършила 12 клас и всичките им деца учат от 1 до университет :) евалата на такава жена.
Ако някой бе ми го разказал нямаше да повярвам никога, ама кълна се лично ги видях и ги познавам и още ги познавам.