Споделена история от Образование

Практикуване на английски език. :)
Здравейте. Още от малка искам много да науча английски език, защото като порасна искам да живея някъде по Америка или Англия. Това ми е мечта. Затова много уча по английски, дори си купих оригинален пълен комплект на Рийдърс Дайджест за изучаване на английски език и въобще на най - важните неща. Но освен писане и учене на думи, правила и т. н. трябва и практика. Чувала съм, че има начини да си говориш с англичани и американци чрез сайтове и други такива, но не знам кои са те. Вие знаете ли някои сайтове за провеждане на разговор с чужденци и ако да кои са те? Ще ви бъда безкрайно благодарна, ако ми помогнете тъй като имам наистина голямо желание да науча този език и да създам добра кариера в Америка или Англия. :)
Благодаря предварително! :)

Коментари

1.   Ще следя темата ти. Ще ти кажа и моите съвети. Аз съм на ниво В1 (мисля, че е добре за 6-ти клас)
1. Вземи си книга на английски-ако не можеш на английски има и такива към, които има превод.
2. Слушай музика на английски-помага много
3. Гледай клипчета на английски - за да видиш как говорят американците/англичаните
4. Опитвай се да говориш - дори и да си говориш пред огледалото :D или се опитай да намериш някой английско-говорящ
5. Запиши нещо и след това го сравни как го казват английско-говорящ
6. Мисля, че учите английски език в училище-внимавай в час, а ако не разбираш нещо просто питай госпожата
Ще ти дам пример-аз имам ае 3 пъти в седмицата. В другите два дни- в единият чета, а в другият пиша или говоря (в зависимост от това какво сме правили в училище.
7. Направи си телефона на английски
8. Слушай клипчета и се опитвай да повтаряш.
9. Или чети въпроси и отговаряй на глас.
10. Опитвай се да си представиш някаква ситуация и трябва да реагираш спешно. Например:на някой му трябва помощ и ти му предлагаш помоща си или някой иска да излезнете.
Надявам се да съм помогнала. И имам един въпрос към по опитните от мен-може ли да ми кажете какво значи ниво В1?

2.   Един полезен сайт за слушане и същевременно научаване на нови думи:
http://www.elllo.org/english/1251.htm

Много е важно да учиш езика в училище, най-добре езикова гимназия. В по-лошия случай в добра езикова школа, но в никакъв случай не разчитай ей така на самообучение.За сериозна работа и кариера в тези страни е нужен МНОГО ДОБЪР /ОТЛИЧЕН английски, като под много добър се има предвид не просто много думи, а най-вече правилно граматично изразяване, а това не може да се научи самостоятелно!
Освен това за обучение в тези страни се искат определени международни сертификати,а те искат сериозна подготовка. С една дума- интернет и прочие помагат, но учи езика с добър УЧИТЕЛ!

3.   Изглежда си малко дете, което не разбира какво точно иска. затова и коментиралите не ти отговарят точно, като дадат линк към сайта, който искаш.
Осъзнаваш ли че искаш да говориш с някой англоговорящ, а питаш ли се защо и какво би накарало даден човек да отдели от времето си за да си говори с теб? Ти имаш цел да подобриш английския, но неговата цел каква ще е? Най-много някой педофил да ти обърне внимание, за друг нормален човек не би била интересен/а.
Най-добре говори на английски с учителя си, в нета никъде няма да намериш, безкористен човек който да иска да разговаря с теб само в твоя полза.

4.   Авторката:
Номер 1 и 2 - благодаря ви много за помощта, номер 1 - ще следвам съветите ти, ще помогнат сигурна съм. :) От това имах нужда.
номер 2 - Благодаря за линка към сайта, ще го видя. :) И не съм в езикова гимназия, но съм с такава специалност която включва интензивно изучаване на английски - 13 часа седмично. Госпожата е добра, професионалистка е, държи да питаме и за най - лесното и така трябва, защото език се учи с практика. :) А за самоучителите - наясно съм че език не се научава с тях, трябва учител както ти каза. Имам един доста добър самоучител както вече казах на Рийдърс Дайджест, но той ми е като допълнение =) Упражнявам наученото от клас с него и ми е по лесно. =)
А номер 3 - дете, дете на 14 почти 15 години. :) Не е ли бъдещето в ръцете на хора на моята възраст? Лошо ли е човек да има мечти? Няма изобщо да ти казвам защо искам да уча и въобще да живея там, понеже е лично и не мисля че ти влиза в работата :) Ще ти кажа че само един специален за мен човек ме мотивира да го правя. =)
Второто което е - една приятелка още от 3 клас замина за Америка там живее в момента - беше много стиснат и затворен човек и в мига в който я видях за пръв път от когато замина тя беше нов човек - разказа ми как са я приели топло и с много радост, помагали са и с английския в клас и сега си живее живота. Вече и по закон е американка. Не се опитвай да убиеш мечтата ми, няма да успееш. =)

5.   Пробвай във Chatroullete или Omeegle само че само си чати освен ако не ти се говори разбира се, но предупреждавам че в тия сайтове има много амамадски много педофили затова внимавай.
Успех и дано си осъществиш мечтата. :)

6.   Препоръчвам https://www.penpaland.com
езиков обмен базирани уеб сайт
андроид : http://app.appsgeyser.com/Penpaland

7.   Много добри отзиви мога да дам за Езикова школа Нов лидер.

Карал съм 2016 г. курса по Разговорна практика ниво Starter (A2 - B1). Водеше ми Васил Пагелски. Това е разговорна практика по нивото, което значи, че трябва да си го минал/а вече, а там си опресняваш знанията. Упражняваш думи и граматика. Симулират се теми, примерно отиваш интервю за работа или обсъждате филми. В първия случай преподавателят ни беше интервюиращ. :) Има видео и мултимедия. Дори е забавно :) Накрая на разговора Ви поправят грешките. Сертификат не се издава, предполага се, че го имаш отпреди това. След рефреша бях като нов.
Аз тогава започвах работа с англ. език и се опасявах дали не съм забравил повечето от нещата, които съм учил. Когато карах такава практика обаче, имаше хора, които си учеха за обикновен сертификат за ниво, така че може и за него да се запишеш. :)
Успех!