Споделена история от Образование

Училища Европа?
Здравейте. Търсих езиков курс по английски език, на който да ходя през учебната година. Сега съм 10 клас. Първо искам да ви попитам ,знаете ли дали в Сливен има друга езикова школа освен Училища Европа?
А сега конкретно за тях- ако има някой, който е ходил, може ли да ми каже, доволен ли беше от обучението? Колко е таксата, над 300 лева ли е? Аз искам да се запиша там на целогодишно обучение, а вече е 4 октомври, ще мога ли още да се запиша или съм изпуснал срока?
Вярно ли е, че след като приключа обучението, ще получа сертификат от Кеймбридж (естествено ако го завърша успешно) безплатно? Ако е така, значи наистина си заслужава, защото на практика таксата за сертификата е включена в цената.
Предварително ви благодаря!

Коментари

1.   За да получиш сертификат първо трябва да се явиш на изпит който се плаща отделно от това което ще платиш в школата тази година таксата за явяване на изпит за първи сертификат беше около 300 лева, ако успееш да вземеш този изпит ти дават сертификат от Кеймбридж. А ако не го вземеш може би от школата ще ти дадат серъификат за завършено дадено ниво по английски. Не знам как точно е в училища Европа, но за изпита е едно и също на всякъде. Дано съм била полезна :-)

2.   От автора- Номер 1, благодаря ти за отговора! Беше ми полезен. Надявам се, че има и някой, който е ходил на тези Училища "Европа" и може да ми даде информация за там.

3.   От кое училище си ? По принцип в нормалното училище се научава, необходимото.

4.   От автора- Номер 3, това е проблемът! Училището не е точно нормално. Имам предвид, че нивото на класа е МНОГО, АМА МНОГО НИСКО, а моето ниво по английски е в пъти над тяхното (не се хваля, те са много зле) и аз затъвам заедно с тях. Затова мисля за такива училища Европа- в училище нямам какво да науча, защото почти нищо не взимаме. Опитвах се да се самообучавам, така рпавих цяла година, но вече просто не мога да си наложа сам да седна над учебнците и това ми е голям проблем. Все нямам време от другите предмети и не се занимавам с английски. Ако имате съвети, моля, помагайте!

5.   Аз съм учил в училища Европа и мога да ти ги препоръчам. Като цяло не се различават кой знае с какво от какъвто и да е курс по английски, методите им на обучение са добри, учителите им са квалифицирани, и ръководството и администрацията им е организирана. Последното ти го казвам, защото наистина има възможност да си изпуснал срок за записване, но при висок интерес мисля, че без проблем ще те допуснат до техните курсове. За цени не мога да ти кажа, аз учих там преди едно 7-8 години ли станаха вече, виж в интернет за актуалните им обяви, има ги със сигурност.
За въпросния сертификат от кеймбридж е както ти каза Но1 - 294лв до колкото помня, може да се кара не веднъж. И да успееш и да не успееш да го вземам от У-ща Европа ти дават едно свидетелство за звършено ниво на обучение, което не е млако, но не е и въпросния сертификат.
Като цяло трябва да им разгледаш сайта за цени и курсове, дати и други дребни подробности, които те интересуват. Плюс това имаше и един форум, където ако го намериш има доста коментари по техен адрес и доста голяма част са с положителни оценки.
Успех и се възползвай на максимум от тях. :)

6.   Аз също съм 10 клас в момента и от 2-ри клас ходя в училища Евроопа, макар и не всяка година. Таксата която плащам за моето ниво (сертификатен клас FCE) е 100 лв на месец, но с всяка година тя става все по висока. Уроците са поне по 6 астрономически часа седмично.

7.   От автора- благодаря на всички, които се изказаха! Коментарите ви ми бяха от голяма полза и мисля да пробвам.