Споделена история от Семейство

Майка ми ме тормози!
Аз съм на 14. Много пъти е ставало така, че тя да започва да ме удря и да ми вика, но ще разкажа за изминалата 1 година. Майка ми работи за безплатен сайт и рекламира оферти и ме научи и аз да го правя, защото имах желание, но като се научих вече и можеш да го правя и сама тя постоянно ме караше да го правя. Лятото почти не съм излизала от нас, за да стоя и да и работя, но тя веднъж не ми каза мерси. Много пъти съм и казвала, че не искам да работя и тя започваше да ме удря и да ми вика и ме наказваше да не излизам. Както и да е... Онзи ден аз бях готова да работя и седнах на лаптопа и започнах и тя започна да ми вика, че е станало късно и защо още не съм започнала, а тя дори не ме попита. Аз и казах, че ми е студено и запалихме печката, но тя беше отворила прозореца и не ми даваше да го затворя. Аз се ядосах и и казах, че не искам да работя, защото ми е студено и отидох в стаята ми и си легнах. Тя започна да вика да отивам веднага да работя.. аз и казах, че не искам... тя дойде в стаята ми с едно желязо и започна да ме удря. Аз и хванах желязото и тя ме ухапа за ръката, за да пусна... накрая вече пуснах, защото усетих как започва да тече кръв. Тя отиде в хола и ми каза след 2 минути да съм при нея, за да работя. Аз и отвърнах, че след малко отивам. Облякох се, звъннах на една приятелка и отидох при майка ми и казах, че отивам до магазина, тя ми каза добре след малко да си тук. Аз излязох, звъннах на тате и му обясних всичко, той се ядоса много, а аз го помолих да не и звъни. Приятелката ми дойде с брат и да ме вземат и отидох у тях. Говорих с тате и той ми каза да се обадя на леля(сестра на мама) да дойде да ме вземе и да отида на другото ми село, а той като се прибере (на следващия ден) ще дойде да ме вземе(международен шофьор е). Звъннах на леля ми, но тя беше на работа. Майка ми започна да ми звъни по телефона и аз реших да и вдигна (на 4-тия път) и тя ми каза до 10 минути да съм си у нас, аз и казах добре. Родителите на приятелката ми казаха, че ще ме закарат. И ме закараха и приятелката ми остана с мен. Телефона продължаваше да звъни и аз и вдигнах и и казах къде съм да спре да ми звъни, защото няма да се прибера. Говорих с тате и той ми каза да излезем някъде да се разходим, защото може мама да дойде и да се скараме отново. И точно след като затворих телефона, ми звънна майка ми. Тя ми каза, че в 16:30 ще дойде да ме вземе, защото тя нямало да се прибере у нас, щяла да ходи накъде и нямало кой да гледа сестра ми(на 9 е), аз и казах да я остави при мен, че ще я гледам. Тя ми каза, че няма да я остави, защото трябва аз да си отида. Аз и казах, че няма да стане, защото аз ще си стоя на другото ми село и няма да отида при нея. Ние излязохме и в 16:15 ми звъни майка ми и ми казва да се оправям, защото тя идва да ме взима. Аз и казах, че съм и казала, че няма да ходя никъде и че вече трябваше да го е разбрала, а тя ми каза да се оправям и ми затвори телефона. Имам рана на лявата ръка(от ухапването), синка на дясната, рана на десния крак и кокалчето на десния крак ми е надуто. Казах на тате да избира или мен или нея и не знам какво ще стане, но тате ще се опита да запази семейството. Ще се сдобрят и при мен пак ще продължи по същия начин. Какво да правя?

Коментари

1.   При теб е много сложна ситуацията.
Ако баща ти не направи нищо - махни се, защото ще ти провалят живота със тези удари.
Не очаквай много от домовете - там може да те пребият, изнасилят и още куп нередни неща.
Майка ти има психически проблем - явно мързела и болния и мозък са равни на атаки към теб.
Дано баща ти вземе правилното решение и се махнеш от там, защото трудно ще се оправиш със този психически и физически тормоз.
**Sunny Dayss**

2.   Измислица.

3.   Поне баща ти е предприел нещо на 14 си но малко ти е рано за да си на работа но щом имаш желание добре е само майка ти да не те бие

Боя не е решение

4.   А сестра ти може ли да те защити по някои начин и тя е дете поне и сподели и на нея какво ти има и сестра ти би ти помогнала кажи и го така за да не се натъжи

грижи се и за нея и баща ти е прав той е човека който може да те защити
сестра ти и татко ти те обичат а майка ти няма право да те удря.

5.   Според мен баща ти ще успее да убеди майка ти, че не е прави. Прояви и ти разбиране. Майка ти е сама!
Поговорете спокойно когато си дойде баща ти.
След това ако майка ти продължи да се държи по същия начин - не губи време, направо звънни на полицията (номер 112 - безплатен е)
успех!

7.   Здравей! При побой бих викнала полиция, може да се стресне тая луда комплексарка... извинявай за грозните думи към майка ти, но просто не мога да си представя да посегна на свое или на чуждо дете.

8.   Това със желязото и хапането е уникално, направо да се чуди човек да се смее ли или да плаче. Иначе наистина се срещат такива "родители", които не си дават сметка, че когато децата им станат пълнолетни ще се изнесат на мига и има голяма вероятност да не се грижат изобщо за тях.
Майка ти е наистина някакъв психологически феномен, с който трябва да се занимаят съответните институции. В този век за зло или добро разполагаме с комуникации и инстанции към които трябва просто да се обърнеш. Вземи една приятелка за кураж и тръгвайте, вероятно още имаш белези, извади си медицинско, вдигни шум, направи нещо.
Когато майка ти осъзнае, че е възможно да те изгуби тогава ще се оправи. Ако си траеш ще става все по-лошо.
Желая ти успех и искрено ти съчувствам.