Споделена история от Образование

Студентски кредит
Предстои ми висше образование. Най-големия проблем ми е плащането за това разглеждам и проучвам различни неща. Влязох в сайта на СУ и видях нещо за кредити. Ще чета по подробно но искам и мнението на други. Какво знаете за кредитите, условия и др. Заслужава ли си? Има ли възможност да затъна в големи дългове ако не мога да си намеря работа веднага след завършването. Споделете каквото знаете по темата. Моля без критики и подобни, ако искате да помогнете - давайте, ако не - не пишете

Коментари

1.   Здравей, аз исках да уча и теглих студентски кредит. Хубаво е, че се интересуваш; ако някой те обвинява (не виждам защо), не обръщай внимание. Преди две години нямах пукната стотинка, а исках да уча магистратура. Мисля, че само две банки предлагат такъв кредит в момента и едната е "Райфайзен Банк". Не искам да звучи като реклама, но наистина са само две банки. Въпросът е, че трябва да платиш първия семестър със собствени пари, да запазиш бележката, че си платила; да си изкараш уверение, и мисля, че имаше някакъв документ от университета, който се попълваше. При плащането в университета казваш, че искаш да ползваш студентски кредит и те оформят нещата по необходимия начин. След това отиваш в банката с документите, правят ти карта при тях, и не помня, но до седмица май ти връщаха парите. За всички следващи семестри те директно превеждат парите на университета, но когато стане време за плащане на семестър, трябва да отидеш в университета, да изкараш уверение докога се плаща семестъра, след което да отидеш в банката и да го представиш. Те директно си плащат парите. И така през цялото обучение. После когато завършиш ти дават цяла година срок, тоест държавният изпит ти е ноември 2015 да кажем и ти имаш право да започнеш да плащаш по кредита от ноември 2016. Сумата на месец сама си я преценяваш. Не помня размера на лихвата. Аз теглих само хиляда лева, но когато започнах обучение, нямах и една стотинка. Още по време на магистартурата, си намерих работа и си платих заема на една вноска, не чаках да мине време. Не помня, но мисля, че платих някакви 50-70 лв. отгоре като лихва. Аз съм за заемите, но за малките заеми. Успех!