Споделена история от Тинейджърски

Изгубих го
Харесвам едно момче, то също ме харесваше и веднъж реши да ме предложи. Дойде до вкъщи с приятеля му - аз бях при баба ми и знаех за какво е дошъл бях разбрала. Отбягвах го, казах му, че имам да се оправям и ме чакаха 1 час пред къщата, но аз не излезнах, защото нашите щяха да чуят всичко - бяха на двора. Те си тръгнаха.

По - късно излезнах сама с това момче да се разхождаме, аз трябваше да купя верига за колелото си и тъкмо да ми предложи и срещнахме една приятелка, и пак всичко се прецака. С тази приятелка решихме да ходим до центъра и отидохме да чакаме автобус, момчетата тръгнаха след нас, за да ме попита едното дали искам да станем гаджета и като дойдоха се появи една друга приятелка на спирката и те се отказаха, върнаха се.

После в автобуса ми звъня момчето, за да ми предложи, но моите приятелки не го харесват, защото не е хубав много и не знаеха, че го харесвам и едното момиче му вдигна, момчето помисли, че съм аз и предложила, а фрто ми затворило телефона и после ми падна и батерията.

Като се прибрах от центъра излезнах навън и момчето като ме видя влезна в моя вход искаики да ме изчака, ама понеже много ме разколебаваха приятелките ми като казваха, че не съм добре да тръгна с него, аз не влезнах в входна и след дълго чакане момчето излезна с приятеля си и не ми каза и дума.

Приятеля му дойде да ме разпитва защо съм затворила тела и т.н и защо не искам да сме гаджета и аз бях ядосана, че си повлиях от чуждото мнение и без да осъзнавам какво казвам отвърнах, че ни искам да се целувам с тоя. Приятеля му го каза силно питайки ме защо и всички чуха.
Така се свърши, а аз много го хар.

На следващия ден момчето ми се извини, а аз бях виновна за всичко, защото потъпках достойнството му и го подиграх. В продължение на 3 месеца често ми звънеше и си говорихме и аз му звънях, но не посмях да му кажа истината. Напоследък не се виждаме и спря да ми звънни, а аз още мисля непрекъснато за него и нз какво да правя. Да му кажа ли истината? Дали не си харесва друга, особено като вече се премести и в нов клас? Много съм объркана нз какво да правя дайте ми съвет :(

Коментари

1.   Нека това да ти е за урок. Друг път не слушай приятелките си, леля си, майка си или който и да е. Слушай сърцето и разума си. Ако грешиш, ще грешиш заради свои собствени грешки, а не заради чужди.
Относно момчето, просто му звънни - питай го как е, какво прави. Покан го да излезете и му кажи всичко, което ти е на сърчицето.
Успех

Лоша

2.   Е, Лоша, какъв е тоя съвет? Или разума да слуша, или сърцето, не може и двете.

3.   Извини му се и ти и му признай за глупостта си

4.   Номер 2, сърцето ще ти каже, кога да слушаш него и кога разума. Трябва само да се научиш да го слушаш внимателно.

Кубрат

5.   Иначе до авторката - да, както ти казаха и другите, звънни му или директно излезте някъде и му кажи точно и ясно какво е станало. Знам, че е трудно, знам, че те е срам, но така е - сгафила си и трябва да имаш "топки" да се изправиш насреща и да си признаеш вината.

От сега нататък много още гафове и грешки има да правиш, и то къде-къде по-сериозни. Трябва да свикнеш да учиш уроците на живота и да си плащаш за тях - цената си струва, повярвай ми. Там е както със стоката в магазина - евтиното излиза скъпо. Колкото по-тънко се опитваш да минеш, толкова по-дебело става накрая.

Кубрат

6.   Номер 2 аз лично мога и двете, за теб не знам.

Кубрат го каза много точно, това е :)
Лоша