Споделена история от Образование

Кандидатстване в Италианския лицей след 7 клас
Здравейте! Ученичка в 7 клас съм и искам да кандидатствам в НУКК. Моля ви за информация за кандидатстването и за самото училище. Учителите добри ли са? Добре ли се преподават езиците? Благодаря предварително :)

Бележка: много моля този път администраторите да публикуват историята.

Коментари

1.   За съжаление вече е супер корумпирано училището заради директора. От 2-3 години насам в края на годината директорката събира настоящите 7-ми класове, които досега са учили там и им казва следното: "понеже много ви обичаме, искаме всички да останете в нашето училище" (няма значение колко е висок успехът ти, което не е никак честно спрямо децата, които са си скъсвали задниците от учене с извинение), така че е трудно да се влезе, ако не си от богато семейство или с връзки, поне доколкото знам, но въпреки това може да опиташ. :) Относно учителите, има някои некадърни, но и доста компетентни, за които гарантирам, че ще останеш доволна, бих казала даже, че са и едни от най-добрите! Главно се учи италиански, както предполагам, че знаеш и учителите са страхотни с изключение на 1. Другият език е английски, но ако искаш да го учиш сериозно, в училище няма как да стане. Не знам дали знаеш, но в лицея са по 2 паралелки - природоматематическа и хуманитарна. Ако искаш да се образоваш като хората, кандидатствай за природоматематическата, в хуманитарната единствено ще затъпееш.. Ако имаш някакви конкретни въпроси, питай, с радост ще ти отговоря :)

2.   Здравей! Не мога да кажа, че физиката и математиката са ми силата и обмислях хуманитарната паралелка.. Моля те, дай повече информация... Повече ме интересуват езиците. А другите предмети какви точно са във всяка паралелка и какви са преподавателите? Мерси предварително :).

3.   Италианския ще го научиш, убедена съм, но по английски максимум ниво В2. Преподавателите са добри, ще останеш доволна :) Относно предметите.. почти еднакви са, разликата е, че в хуманитарната се изучава история на италиански, както и история на изкуството на италиански, докато в математическа - математика, физика и биология на италиански, като същевременно тези предмети си ги имаш и на български. След 10 клас в хуманитарната мисля, че отпадат физика, химия, за биология не съм сигурна, както и география, но в математическата отпада единствено географията. Не знам какво още да ти кажа, питай нещо конкретно. :)

4.   Ами има ли някакви допълнителни такси по принцип? Може ли да получиш две дипломи за средно образование (италианска и българска), както се прави в 91 НЕГ например? Следването в италиански университети улеснено ли е за завършилите НУКК?

5.   Има една такса, за транспорта и е в рамките на 150лв. месечно. Получаваш само една диплома - италианска, само защото имаш такава, това ти дава огромно предимство при кандидатстванетп в Италия.