Споделена история от Образование

Матурите в 7-ми клас!
Здравейте аз съм момиче на 13г. и тази година ми предстоят матури и съм адски притеснена, че няма да ги издържа. Уча в добра гимназия от която се излиза с много добро образование и затова смятам да не кандидатствам никъде а да си продължа в училището ми до 12 клас. По Математика съм много зле имам една 3 и една 2 онзи ден правихме още едно контролно и сигурно и там ще имам 2. По Бел съм много добра имам само 5. По Английски език съм супер зле имам само една 2. Любимите ми предмети са Биология и Химия имам само 5 и 6 по тези предмети и затова в 8 клас в нашето училище има паралелка с Биология и Химия и искам да бъда в нея. Родителите ми ми казаха, че няма да се дават никакви пари за частни уроци. Давайте съвети как да се справя!

П. С. Моля модераторите да ми публикуват темата защото имам нужда от съвет! Благодаря предварително!

Коментари

1.   И aз съм тaкa, по aе съм 2, 3, 4, 5.
Едвa ли ще си вземa изпитите:((

2.   Това не са матури. Това е "външно оценяване". Матура е като завършваш 12 клас. А иначе, можеш да се справиш и сама. Аз изкарах 5. 85 по математика и 5. 70 по БЕЛ преди 4 години, без да ходя на уроци.

3.   И аз бях със абсолютно същите оценки в 7 клас.Имах само 2 по математика и 5 по български,а по английски да не говорим.Мислех че няма как да мина външното оценяване но ето.Всъщност тестовете не са изобщо трудни,колкото говорят учителите,дори на някой просто с малко размисъл без решение(по мат.) ще откриеш отговора.По БЕЛ е важно да знаеш правилата за съчинението и да слушаш добре текста.Но въпреки това трябва да слушаш и да четеш,ако имаш някой приятел/ка която е добра по мат. може да я помолиш да ти обясни задачите-аз така направих.Можеш да решиш тестовете в интернет, това ще ти помогне.Успех!
П.С.-сега съм 8 клас и си минах матурите с много хубави оценки според мен

4.   И аз бях със абсолютно същите оценки в 7 клас. Имах само 2 по математика и 5 по български, а по английски да не говорим. Мислех че няма как да мина външното оценяване но ето. Всъщност тестовете не са изобщо трудни, колкото говорят учителите, дори на някой просто с малко размисъл без решение(по мат. ) ще откриеш отговора. По БЕЛ е важно да знаеш правилата за съчинението и да слушаш добре текста. Но въпреки това трябва да слушаш и да четеш, ако имаш някой приятел/ка която е добра по мат. може да я помолиш да ти обясни задачите-аз така направих. Можеш да решиш тестовете в интернет, това ще ти помогне. Успех!
П. С. -сега съм 8 клас и си минах матурите с много хубави оценки според мен

5.   Отиди на консултации всеки учител има един ден в седмицата, в който провежда консултации :). Сега съм 8 клас и минах изпитите без уроци, по математика имах по две тройки на срок, но ходих редовно на консултации и минах изпита с 4, 163. Но пък по български имах само шестици и минах с 5, 288 като пак ходих на консултации :). Балът ми беше 30 за езиковите гимназии, 29 за математическите и 32 за училището, в което съм сега :). Матурите не са толкова трудни, колкото всички учители ги изкарват

6.   Решавай тестове в интернет.. НВО-та от минали години. Вземи си специални сборници. Аз миналата година бях осми клас. Оценките ми бяха добри,но ме е яд,че не се напънах повече,защото в момента не съм в училището,което искам и се мъча да се преместя. Просто тази година нека това да ти е целта! Аз лично не се притеснявах по време на НВО-тата.. не е страшно :д Та това е като цяло-прави упражнения. Питай,когато не разбираш !!

7.   ОТ АВТОРКАТА!!
Благодаря за съветите ще! Наистина благодаря