Споделена история от Образование

Какво да уча за създаване на проста програма
Имам намерение да изкарам някакви прилични пари, но доста съм ограничен, заради възрастта си (16г).
Знам чужд език перфектно и се чудя дали е възможно да създам някаква програма речник и какъв език да уча?
Идеята е просто да се взима някаква сума към 20лв примерно за 5000-6000 думи и на полето да се намират думи от български на италиански или обратното.
Ще прави сайт за този речник, ама се сещате, че без програма нищо не става :)
Ще бъде ужасно благодарен, ако някой ме насочи правилно.
Ако ще ме обиждате или нападате - не пишете

Коментари

1.   1. Сайтове не е препоръчително да се правят с програма. Има много материал в интернет, включително и теми тук с подобни въпроси.
2. Подобна програма може на направиш на 101241 езика за програмиране потърси в интернет. За начинаещ бих ти препоръчал Java или C# и за 2. Има безплатни уроци на родния ни език в интернет.
3. От любопитство как ще избиеш конкуренцията на пример Google Translate.

2.   2.Благодаря, започвам да търся информация :)
3. Ами да ти кажа, честно гууглъ превода е супер грешен, въпреки че улавя някой път нещата.
Много пъти съм искал да си преведа нещо, което съм получил от американец примерно, но излизат някакви нелогични неща.
Най-много да ме помислят за неграмотен със гууглъла.
Нали знаеш, че при точен превод хората ще дойдат веднага, ако получат желаното.
Уча във чужбина и там езика се учи най-качествено, затова искам да направя някакъв старт.
Мога да надмина доста хора по знания, защото практикувам винаги
и успявам (отделно съм напреднал потребител, съжалявам за нескромността )
Не съм пробвал програмен език, но ще почна и това :)

3.   Здравей, аз съм уеб програмист, откъм време съм доста ограничен, но бих ти помогнал - примерно някой уикенд мога да седна да го напиша или ако имаш желание да се докоснеш до програмирането - да ти обясня някои неща, но със сигурност ще отнеме доста време второто, единственото, което очаквам насреща е ако вдигнеш сайта си live да мога да си пиша в портфолиото, че съм работил по проекта, имам нужда от освежаването му, защото описаните проекти там са малко out-dated, а всичко написано на работа си остава там, защото са такива договорите.

Ако имаш желание ми пиши на мейла - petrovsamuil@gmail.com и ще ти дам други по-смислени координати (skype, facebook и прочие). Не искам тук да ги пиша по разбираеми причини :)