Споделена история от Спорт и красота

Цъфтеж на косата
Здравейте. Ще ви помоля за съвети относно цъфтежа на косата. По принцип я изправям всеки ден, мия е през ден и винаги използвам сешоар, поради това ми е супер тънка и 1 седмица след като се подстрижа пак е нацъфтяла, което е нормално при положение, че я изправям всеки ден. Но го правя понеже естествената ми коса е ужасна и не мога да спра с изправянето. С честото къпане също, защото ми се омазнява супер бързо. Но искам поне малко да я подсиля и да не цъфти толкова бързо. Ако знаете някакви ефективни начини, ще се радвам да помогнете. :)

Коментари

1.   пробвай с бира. Една приятелка ми каза, че косата и е станала по лъскава

2.   Не искам да ти го казвам, но трябва да намалиш изправянето, даже и миенето на косата. За омазняването има вариант и той е сух шампоан, има в ДМ на Balea - 5 лв, има и на Syoss, който е към 7-8. Впръсква се в корените и може да издържиш още 1-2 дни без да я миеш. Иначе специално, за да намалиш накъсаните краища слагай нещо преди пресата - спрей или крем преди термична обработка. Също така и слагай кристали. Има един SOS серум на BioOil, който ползвам и съм доволна, много помага именно за твоя проблем. Прави си 1 път седмично някаква домашна маска - тривитаминол, жълтък, мед, кисело мляко. Има доста варианти, разгледай в нета. Като цяло това е, което аз правя и ти препоръчвам, но наистина пресата е много агресивно нещо за косата, казвам го от личен опит. Моят съвет е да я намалиш до минимум! Успех!

3.   Прави й маски - има всякакви в интернет, купи си по-скъпи-качествени шампоан, балсам и маска - клоран, дюкре и ще я подсилиш.

4.   Гледай темата "Искам по-гъста, здрава и дълга коса".. Единственият начин да не ти цъфти толкова е да спреш пресата и топлинната обработка.. и ако не спреш с пресата, не само ще ти цъфти толкова често, а и ще започне да оредява, ако прекаляваш дори може да ти се получат плешиви петна и да трябва да си режеш сума ти коса, след което постоянно да правиш маски, да пиеш витамини, много грижи и т. н. , за да ти се възстанови до някаква степен, ще идат много пари, време и усилия, така че сама си прецени колко си цениш косата.

5.   Спри да я миеш толкова често това вреди повече от сешоара.
Косата се мие най-често два пъти в седмицата, примерно в неделя и сряда.
По принцип зависи от косата, но за никоя не е полезно да се мие често

6.   Зa крaищaтa нa косaтa мaсло от пшеничен зaродиш. Сaмо по крaйчетaтa се втривa нa чистa, измитa косa и се остaвя до следвaщото миене. Също може прясно изцеден лимонов сок, по същия нaчин. Мий си косaтa сaмо с бебешки шaмпоaни и без товa си я изтормозилa вече много, поне тези шaмпоaни не сa aгресивн. По което пишеш, предполaгaм че, косaтa ти вече е почти " мъртвa ", вече от теб зaвиси дaли ще я лекувaш. Aко решиш дa се погрижиш зa нея и изобщо дa не я зaгубиш, първото и нaй- вaжно е дa спреш с пресите окончaтелно. Зa специaлни случaи имa хиляди видове прически, които не изисквaт пресa.
Моятa косa е чупливa, aко искaм дa прaвa си мaжa бaлсaм с течен керaтин без отмивaне, зaдържa я прaвa сaмо един ден, но косaтa ми е рaзкошнa и къдрaвa и прaвa, никогa не ползвaм преси, сешоaри и т. н.