Споделена история от Образование

Какъв да стана ??
Пуснах тази тема защото съм вече на 17 год. и още не съм решил какъв да стана. Някои ще са адвокати други зъболекари трети искат със някакви рекламни агенции да се занимават, но тези работи не са за мен. Аз обичам да тичам да тренирам и ми се отдава бягам по 8-10 км. а лицевите сигурно са ми любимото упражнение правя по 150-180 ако си дам повечку зор и 200, С 2 думи тези работи ми се отдават мислел съм за военен и полицаи, но заплащането е ниско а и условията не са блестящи искам да попитам вие какво ще предложите?? Благодаря предварително!

Коментари

1.   Виж какво те кара да се чувстваш добре, измисли как може да вадиш пари от него и не слушай хората, освен ако не са успели. Обикновените хора, ако знаеха какъв е пътя за успеха нямаше да са обикновени, а успели ;)
Така е и с учителите, ако знаеха какво да правят в живота- нямаше да са учители :)

2.   Фитнес инструктор например. Ако си по-едър може и въоражена охрана. Може и да запишеш някакъв спорт например тенис. Вярно, че ти е малко късно, но поне после можеш да си изкараш сертификат и да преподаваш, вкл. и в чужбина. Един приятел има сертификат за Англия да гони топките по тенис турнирите - онези, дето стоят клекнали до мрежата и чакат топките. Изкарват се добри пари.

Може да се научиш да плуваш и да си изкараш сертификат за спасител. После отиваш на бригада в щатите и къртиш парата. Познавам хора, които са работили като спасители и са им плащали по 15 долара на час и то на бригада, а представи си, ако останеш за постоянно. Обаче нормативите, които трябва да се покрият, не са леки.

3.   Фитнес инструктор, тренер, ( помощник ) и aко сaмо зaрaди зaплaщaнето отпaдaт вaриaнтите полицaй/ военен, то помисли зa същия вaриaнт в чужбинa.

4.   С лицеви и тичане не се става военен или полицай. Даже за там бих казал, че се иска ужасно много учене. В тази сфера хората предпочитат да работят умно, вместо тежко. Каквото и да учиш внимавай какво избираш и къде - в България нямаш много шансове, освен ако нямаш връзки. Ако решиш в България да учиш, а да работиш в чужбина, то ще пропилееш няколко години по университетите без да има някаква полза от това. Образованието ни в чужбина се признава много трудно, бюрокрацията е доста, а шанса да работиш по специалността после е нищожна.

5.   изкарай курс за спасител и стани спасител :D

6.   Батко, това което правиш не е основа за професия, по-скоро за хоби. Късно е за спортист след като още не си се ориентирал, а работата (каквато и да е) няма да ти пречи да си правиш лицевите и коремните, така че е не е нужно да ги превръщаш в професия.

Ще е много ползотворно ако ни кажеш поне кои предмети ти се отдават, поне някакъв интерес освен блъскане във фитнеса. В противен случай, никакъв съвет няма да ти помогне.

7.   Фитнес инструктор.

9.   Стани пожарникар, любима професия за децата, а един ден ще станеш министър-председател. Нали виждаш, че от пожарникари започват!?

11.   Благодаря на всички за съветите ще помисля върху професията пожарникар и фитнес инструктор до номер 6 ами географията като, че ли най-много ми върви пък какво мога да стана с география нямам идея
и все пак благодаря на всички!!