Споделена история от Образование

Искам да напусна университета
Здравейте, аз съм първи курс в СУ, но не ми харесва нито специалността ми, нито града. Реших да прекъсна, даже се прибрах удома и не съм ходила да си взема изпитите... просто зарязах всичко и се махнах, защото не издържах повече. Имам ли някакви документи които трябва да си взема или върна, защото до година ще кандидатствам на друго място и се надявам да ме приемат и да уча там. Изобщо каква е процедурата за напускане на университета? Не съм се явявала на изпити, нито съм взела заверки, само искам да напусна. Много се надявам да ми помогнете с някаква информация.

Коментари

1.   Хубаво си зарязала университета, но защо не работиш? Какво си се тупнала сега у вашите - нещо срам имаш ли? Съгласна съм в другото - като не ти харесва университет, град, напускай, но пък си се издържай, защото ти не учиш вече и ТРЯБВА да работиш. Доветденият ми син така преди година постъпи, но веднага му се спряха парите и е работило момчето, сега учи в друг университет и действително учи, но парите му са наполовина докаго не изкара някакви изпити да се видят. Ако ми беше дъщеря, веднага бих ти намерила работа да се трудиш и после да видиш как ще оцениш студентския животец

2.   Подаваш една молба в канцеларията, вземаш си дипломата за средно и си заминаваш.

3.   разбира се, че има документи, които да се оправят, да не мислиш, че администрацията на университета чете мисли? отиваш в учебен отдел и подаваш молба за напускане, след което си вземаш оригинала на дипломата за средно образование. как смяташе да се запишеш в друг университет без нея?

4.   Питай директно университета.

5.   Аз напуснах университета преди време, за да презапиша пак. Честно казано, "студентския животец", винаги ми е било криво и мизерно изживяване. Когато записах втори път, работех, посещавах допълнителни курсове, ако имах свободно време, учех още повече и се упражнявах. Да, не имах студентски живот, но имах планове и ги постигнах.
За повече хора, университета е крайна цел, без да осъзнават, че е едва първата стъпка към кариера и развитие.

7.   Авторката никъде не е написала в историята си, че ще се "тупне" на техните да я гледат, след като е напуснала университета. Момичето задава конкретен въпрос, а не е написала "зарязах университета, защото искам да се прибера в града си и наще да ме издържат, докато аз пия кафета по цял ден"...Конкретно на въпроса на авторката- трябва да си вземеш задължително дипломата за средно образование, щом искаш да кандидатстваш на друго място, от там нататък, трябва да попиташ в университета, дали трябва да направиш и още нещо.

8.   Oтиваш в отдел студенти на вашия факултет и си взимаш дипломата. Това е.

9.   Върви си вземи дипломата. Как ще кандидатстваш без нея? То това да не е купон, като не ти хареса и да си тъгнеш

10.   Отиваш в "Аквариума"- ще ти кажат срок,за да си вземеш дипломата за средно образование.
Имай обаче в предвид,че на ново се кандидатсва за друг университет. Няма как да се прехвърлиш.

11.   Номер 1, Запази си тъпия коментар за себе си, човека те пита как да се махне от университета, ти му говориш как трябва да бачка и да се поти, ай чупката от тука бе, момичето ако иска ще работи, ако иска ще учи, каквото иска ще си прави... Има един прост въпрос, а ти си почнала да му говориш, че трябвало да работи.

12.   До номер 1, моля те, изчезни.

Писна ми от Вас, които само цял живот мисля за тази работа.

13.   „Учи майко, за да не рабитиш“ - явно все още доста хора вярват на този мит от кома и затова сме на това дередже - нямаме елементарни трудови навици като нация, губим си времето по „университети“ и после ревем как нямало работа, как 400 лв. били заплатите и тем подобни.
И какво - ще си вземе Авторката дипломата от СУ кой ще я храни, ако не работи - мама и тати. Дори да иска да учи - почва университетът в Октомври, а до тогава? До тогава - мама и тати?
Възпитавайте така децата си и после не се чудете, че цял живот ще храните хрантутници, мързели и търтеи, а като завършат селския университет - какви били лоши работодателите, че не давали работа на такива „специалисти“.
Авторката е толкова работлива и оправна, че дори я домързяло да отиде до секретариата да си оправи документите, голям кадър ще стане от нея, голям управник и виШист. 1

14.   Просто върви във университета и си вземи дипломата. Нищо не трябва да попълваш. А тия дето ти пишат неща от сорта "Защо не работиш, Какво си се тупнала сега у вашите, ти не учиш вече и ТРЯБВА да работиш са хора с изостанало мислене, които само се надяват децата им да станат пълнолетни, и да ги изритат от вкъщи. Винаги ще има такива хора.

Успех ::*