Споделена история от Образование

Какво да бъде?
Здравейте. Пише ви една 18 годишна девойка, все още чудеща се с какво да се занимава. Ето, че ми хрумна идея. Една прекрасна професия - фармацията. Не е ли късно? Честно ли е? Повечето тинейджъри са все още неориентирани, какво искат да правят като завършат. Стигаме до 12 клас и ни хрумва нещо спонтанно. В химията ме няма, биологията пак по-добре. Сега ако искам да уча и работя това, ще трябва да си поправя оценките по химия за 9 и 10 клас а по биология да държа матура или пак да поправям оценки. След това с може би 2 години учене да пробвам да ме приемат. Замислих се и за други вариянти. Може да пробваме само с биология, но какво? Медецинска сестра, пом. фармацевт, акушерка и тн. Медецинските сестри - в България съм се натяквала на информация, че не са добре платени. А къде? Германия, Англия? Пом. фармацевт - приемлива заплата като за България, но какво е в чужбина? Не мога да се ориентирам, в случай че не уча фармация, какво точно да бъде. Какви са заплатите? Плюсовете и минусите на дадените специалности? Не знам какво да правя а времето тече..

Коментари

1.   Кандидатствай на всичките и виж къде ще те вземат, иначе за акушерка е добре, след това можеш и като сестра да работиш и като акушерка.