Споделена история от Образование

PR-Връзки с обществеността
Някой, който е запознат да ми обясни какво е това. Има ли развитие в България и вероятност да се реализирам? И не на последно място искам да знам какво по-точно представлява работата като пиар. Причината да задавам тези въпроси е различната ми представа за връзките с обществеността. Представям си го по-скоро като изграждане на имидж и реклама във всяко едно отношение, а доколкото разбрах тази професия повече се доближава до работата на журналист. Очаквам съвети...

Коментари

1.   Евгени Минчев упражнява тази професия-PR. Това включва организиране на светски събития, посрещане на гостите, грижи за имиджа им и престижа. Получаваш пари от някой, за да го оповестиш в медиите с нещо конкретно, с което той мисли, че ще скандализира обществото, за да спечели вниманието им и да получи доза известност. Няма значение дали това ще е секс история, мръсна секс история, тъжна история или някаква изповед от негова страна. Възможно е и на теб да се възложи задачата да прецениш кое ще е най-добре да оповестиш, някои дори няма да имат против да подправиш малко стига да свърши работа. Можеш да бъдеш PR, както на някой много известен, който е решил да повери имиджа си на теб, така и на някоя новооткрита звезда, която все още не е блеснала в медията с нещо за себе си, което ще привлече внимание. Работата включва и много двуличие и интрига. Много често се налага PR-a да пуска мръсни слухове, измислени, украсени, дочути от някъде, за да срине имиджа на някой, който е конкурент на твоя клиент. Понякога дори трябва да се сближаваш с човека, който искаш да очерниш, за да ти повери някоя тайна или да си набавиш материал. Не е хубаво да се знае кои са клиентите ти всичко трябва да се пази в тайна, за да можеш спокойно да работиш и най-вече информацията, която изтича в медиите не бива да има източник, който всички знаят, защото така не се създава илюзията, че клиента ти е интересен за обществото. Това е. Трябва да си много общителна, предпазлива и да си създадеш страхотни връзки и контакти в много високи на стандарт среди.

2.   От номер 1: Не се налага ти да пишеш статиите, разбира се. Достатъчно е да имаш доверен журналист, по възможност известен, който се знае от обществото. За реализацията сама си прецени. Аз мисля, че ще ти е трудно да се реализираш, защото в България вече има няколко утвърдени личности като PR. Но, ако ти хареса професията пробвай се, може да ти отвори и други вратички-кой знае.

http://www.jobs.bg/advice/jobsinbg/view/2164/Kakvo-e-da-si-PR Прочети го, но знай, че каквото и да е написано единственото за момента, което е доходоносно и се търси е PR на човек.

3.   Реализацията не е само като пиар. Можеш да работиш в различни медии, на различни длъжности, стига да имаш желание и да ти дадат шанс. Със завършена такава специалност можеш да се занимаваш и с журналистика. Можеш да си част от екипа на рекламни кампании... по-широкообхватна е реализацията, отколкото си мислят някои хора.