Споделена история от Образование

Динамични професии
Здравейте!
Момиче на 18г. съм, завършвам тази година.
Ами аз съм от хората, които мразят скучното ежедневие - ставане=работа в офис+мрънкащи колеги и изнервен костюмар шеф+купища книжна работа/8ч. забит пред екрана на компютъра=прибиране в къщи и пак същата история. Искам живота ми да е свързан с нещо, което обичам да правя, а не да ме депресира дори ако го работя 24ч.
Спортно момиче съм, не обичам да се заседявам на място, не съм от кифлите и глезлите, не познаващи живота, напротив вече съм се сблъскала с това скучно ежедневие (работя от 10месеца), гледам хората отиващи и прибиращи се каталясали и опърпани от работата вземаща цялата им същност.
Искам моята работа да бъде свързана с постоянно движение, пътуване, срещи, желая да използвам както умствения си потенциал, така и физическия.
Ако може да ми дадете повече информация за тези професии и може да предложите други
- Професионален каскадьор
- Автомобилен спорт
Благодаря предварително.

Коментари

1.   Алпинист
Инструктор парашутист
каскадьор в никоно
легионер
пътешественик

2.   Виж, всеки иска много неща, но някак живота в много от случаите ни ни дава точно това което искаме.

Ти си на 18. Каква работа толкова си работила че знаеш какво е офис средата? От позиция до позиция в офиса има разлика, защото задълженията са различни, както и от офис среда до офис среда има разлика, според зависимост в какъв сектор се развива компанията за която се работи. Офис средата в България е тотално различна от офис средата във други държави, включително и етикета на поведение на работното място.

Та ти като 18 годишна, предполагам стажантка, не те знам какво си работила, но определено както казах по-горе, от позиция до позиция и задължения има разлика.

Човек или си използва мозъка за да изкарва парите си, или използва предимно физическа сила и малко мисловна дейност. Професии различни. Познай кои изкарват повече пари и къде е по-лесно?

Ако искаш динамична работа, някой фаст фууд франчайз може и да е подходящо място за теб. Или пък някой шивашки цех може би.

Ако ще да е мисловна дейност с перспектива за разритие, първо ти трябва образование, после да победиш конкуренцията за работа, (освен ако не стане както в много случаи в България, стил комунизъм, организира се интервю както си е по закон, но реално се знае предварително кой ще бъде на позицията, щото е нечии човек). И после пък да се доказваш, да работиш здраво и т. н. за да изкачваш летвата към други длъжности..

абе.. има време да се учиш :)

3.   Можеш да станеш аниматор. Само, че трябва да знаеш език/езици. Търсят всякакви с английски, руски, френски, немски и др. :) Успех!

4.   Авторката:
Номер 2 уча в икономическа гимназия и миналата и тази година ни задължиха да караме ученическа практика. Работих като стажант миналата година в счетоводството на фирма "Х", видях горе-долу каква е обстановката и моментално се отказах от икономическата дисциплина, просто не е за мен както и работата в шивашки цех. Аз искам да се развивам в спортните дейности или дейност, която не изисква да се забивам пред компютъра и да лижа нечии шефски задник за да се "изкача по летвата". Ако може сама да съм си шеф още по добре, но не искам да започвам бизнес точно заради това, че пак ще трябва да се занимавам с костюмари.
Адреналин и динамика, ето това искам да работя, а не компютър и сметки, сметки, сметки...
А относно заплатата- професия каскадьор е бая заплатена, пък и в крайна сметка защо са ми пари ако работата ми ме депресира и не ми е кеф да я работя?

5.   Много професии има. Като професиалнален треньор или каскадьор мобеш да работиш, зависи какво имаш предвид динамична работа. Това може да ти е втори занаят. Динамична работа може да е и в офиса, включваща пътуване. Важното е и пари да вадиш, не е лесно. Няма перфектно. Все пак е труд, не е забавление.

6.   А защо не учиш журналистика, това е точно такава професия, за каквато говориш- динамична, свързана с много пътувания.. е вярно не толкова рискова, колкото изброените от теб, но целта е да си в движение, не да си чупиш главата, нали?

7.   От #2 до Авторката,

Ами ако си от голям град и ти се занимава със спорт, след години можеш да отвориш фитнес като спестиш пари или пък теглиш заем за него (което не е препоръчително);

Ако разбираш от аеробика можеш да наемеш място и да предлагаш курсове по това и да изкарваш пари докато тренираш. Ти сама ще си си шеф и от теб самата ще зависи дали ще успееш въз основа на локация, перспектива за развитие в населеното място, как промотираш това което предлагаш..

Това са само идеи - не всички успяват обаче.

Отново обаче, ако човек пък не си поставя цели и не опитва, няма как да очаква резултат :)

В наистина голям град смятам че би имало възможност - (дори говорейки за това не си представям тъпата София а нещо от порядъка на доста по-голям град);