Споделена история от Образование

Късно ли е за уроци?
Здравейте! Седми клас съм и знаете, че ми предстоят матури. До сега само по български съм ходил, и то само два пъти. В петък ще ходя на урок по математика за първи път, защото преди това имахме финансови проблеми и нямаше как да ходя. Сега те се пооправиха, но въпросът ми е дали времето е достатъчно, защото материалът е труден и не знам дали ще мога да го наваксам особено с немного добрата ни госпожа по математика. Немного добра казвам, защото слушам в час, но тя просто не може да обяснява добре и съм питал ''умниците'' по предмета дали ? разбират, и те се казвали, че не разбират много. За срока имам 4, но то е благодарение на това, че имам домашна. По български разбирам, защото слушам в час и уча от учебника, и благодарение на това имам 5. Както се разбрали, въпросът ми е -имам ли време да науча всичко до края на учебната година? И дали вие сте били горе-долу на моето място?

Ще помоля модераторите да сложат моята история, защото е много важно!

Коментари

1.   Здравей. Когато бях седми клас реших да започна уроци при частен учител по математика малко преди втория срок поради оценки и учителя, който ми преподаваше. Според мен имаш възможност стига да си отговорен и да намериш правилния учител за теб, тъй като всеки има свой си начин на преподаване. Просто трябва да внимаваш и да слушаш внимателно, защото знам какво ти е и колко е трудно. Може би в началото ще ти е някак странно и ще ти бъде по-трудно, което е нормално но с времето ще свикнеш. И винаги, когато нещо не ти е ясно винаги питай никога няма да сбъркаш... казвам ти го от опит!!! Дано да съм помогнала макар и малко :). Успех с изпитите!!!!

2.   И аз съм 7 клас. Ходя на уроци по математика всяка седмица по веднъж. Определено има ефект. Материала е много, вярно е, но за 1 час на уроци можете да вземете 2 урока например и така ще наваксаш. Общо взето без уроци в 7 клас е много трудно. Ако ходиш по-дълго ще има ефект. Аз тръгнах в началото на втория срок, защото за първия имах 5 за срока, а искам 6 за годината. Има един сайт, който е много полезен също - ucha.se - там обясняват уроците много добре, но също се плаща. Пробвай различни варианти, ходи на консултации (ако имате) или помоли някое дете от класа да ти ги обясни.

3.   Когато бях в 7 клас бях сериозно закъсала с математиката, до толкова, че можех и да остана на поправка! Майка ми се притесни сериозно и зимната ваканция ме записа на уроци. За около 2 седмици (ходех всеки ден) успях да наваксам всичко и буквално да разбера за какво изобщо става дума и на класното имах една от най-високите оценки. Учителката ми дори ме набеди, че съм преписала, защото не повярва, че след трагичен срок мога изведнъж да изкарам 5. Така, че ако наистина си учиш сериозно и попаднеш на добър учител, който знае как да ти обясни нещата, няма да имаш никакъв проблем на матурите.
Успех!

4.   Не се притеснявай. Аз първия срок бях едва, едва за 4, но после отидох на уроци и имах 6, като сметнем , че математиката по принцип не ми върви!

6.   До автора - малък си още, затова не знаеш колко много време всъщност имаш. Естествено, че не е късно, при желание можеш да наваксаш абсолютно всичко! Като студент ще "смилаш" по цял един учебник за 3-4 дни :) Знам, че сега всичко ти се струва трудно и невъзможно, но ти гарантирам, че не е така. Ако учителят ти е добър и ти самият имаш желанието да се готвиш, ще се справиш за много кратко време. Успех с подготовката!
PS: Аз никога не съм ходила на уроци, готвила съм се сама. Сама влязох в гимназия след 7 клас, при това в най-желаната паралелка, сама успях да вляза да уча и най-желаната по мое време специалност в университета... най-важното е вътрешната ти мотивация.

7.   Благодаря на хората, които коментираха и помогнаха с нещо! :)

8.   Не се панирай ъолкова с тези матури не знам на мен какво ми стана, но по Математика имах 3 а по Български 3 Сроковете ги завършвах само с шестици нямах нито 3-ки по тез предмети. Нямал съм по различна оценка по мат от 6. Незнам не бях притеснен много дали ги подцених незнам. Сякаш малко са коварни...

П. П. В седми клас имате по-малко часове за упражнения и повече материал, който е по-труден. В осми клас математиката е МЕД! Успех!
Момче 14