Споделена история от Образование

Не знам какво искам
Здравейте! Аз съм момиче на 18 години и нямам представа с какво искам да се занимавам, поради простата причина, че почти всичко, от това което учим в училище не ме вълнува по никакъв начин. Намирам всяка наука за напълно ненужна (като например химията, физиката, математиката и др. ) Разбира се не казвам, че са напълно ненужни, просто не са моите науки. Другото което е , през свободното си време седя само на компютъра и слушам музика. Това което ми доставя удоволствие е да си говоря с различни хора, било то в интернет или на улицата. Обичам да знам неща за другия човек (не с цел клюкарене разбира се или нещо от сорта). Мисля че съм доста разкрепостенa, готова съм да изслушам гледната точка на отсрещния и то без проблем. И най-тъжното е, че общо взето това са нещата, които ми доставят удоволствие (да слушам музика и да говоря с различни хора), което мисля, че не е никак добре... не може да имам толкова малко интереси... колко предмети в училище имам и аз отричам всеки един и всичко ми е скучно. Освен това нямам никаква мотивация да уча (причината вече я казах) и съм мързелива за тези неща. Нямам никакво желание да уча неща, които няма да ми трябват никъде в живота. Та, големият ми проблем е, че с тези интереси, които имам... не стават за нищо. Нямам и пукната идея какво искам. Единственото, което се сещам в момента е психология, но за нея ми трябва добър резултат по български, а аз не го имам, защото просто нещата, които изучаваме са абсолютно ненужни. Просто съм едно загубено дете на тази земя. Това, за което ви моля е някакъв съвет или някакви думи, които просто да бъдат като гръм от ясно небе за мен. Ще съм ви благодарна.

Коментари

1.   Ще ти кажа само, че дори и да не знаеш какво искаш, самото мислене, че търсиш нещо, което да те удовлетворява да го вършиш и в крайна сметка да изкарваш пари от него, те прави успешна.
Не спирай да търсиш.
Както казва Svete Jobs - Don't settle.

“If you haven't found it yet, keep looking. Don't settle. As with all matters of the heart, you'll know when you find it. And, like any great relationship, it just gets better and better as the years roll on. ”

2.   мисля, че имаш доста погрешна нагласа към нещата, които трябва да учиш. първо няма как да знаеш какво точно ще ти трябва, след като не знаеш с какво искаш да се занимаваш, повярвай. маса неща, които смяташ за излишни, всъщност са необходими. една от основните цели на училището е да те научи да се справяш със задачи, поставени за определено време независимо дали ти харесват или не. да не мислиш, че когато започнеш да работиш, всичко ще е забавление и веселба?
да слушаш музика и да си говориш с хора е начин за прекарване на свободното време, а не професия.
съветът ми е: реши дали изобщо искаш да учиш нещо или искаш да станеш сервитьорка, продавачка, касиерка или нещо подобно. ако ще учиш, избери си един или два предмета и започни да ги учиш здраво. ако искаш да постигнеш нещо, забрави мързела и нагласата "не ми е интересно". другият вариант е например да станеш чистачка и в свободното си време да слушаш музика. харесва ли ти перспективата?

3.   Щом обичаш да научаваш неща от хората и очевидно ги намираш за интересни, защо не запишеш да учиш психология, социология и т. н. Да умееш да се интересуваш от хората, без да използваш чутото от тях в своя полза е също талант и не всеки е способен на него, така че, можеш да обърнеш внимание на това.

4.   HR...

5.   Нищо не спомена за изкуството. 4 си го е казал много точно. Аз също съм на "не ми ли е интересно не го правя" Работя работа която ми харесва, парите ми стигат. Не използвам нищо от наученото в училище. От 4 години се лутам и търся какво искам да правя(на 21 съм). Вече започнаха да ми се изясняват нещата. Съвет от човек като теб, но с няколко крачки по-напред в живота: не спирай да търсиш себе си и никога не жертвай усмивката си. Успех!:)

6.   Опитай Връзки с обществеността, Социология, Специална педагогика... може би ще ти допаднат.