Споделена история от Образование

Матури в 7-ми клас - Помощ!
Значи аз съм 7-ми клас, както знаете тази година имам матури. Много се страхувам, по принцип много ни стряскат с тези матури, така и трябва да бъде. Учителката ни по Математика е много строга и постоянно решаваме пробни изпити, изпити от минали години. Постоянно се притеснявам, уча много... , а искам да кандидатствам. Моля, някой да ми разкаже за тези мъчителни, трудни матури. Имало е моменти, в които плача и знам, че и за напред ще има

Коментари

1.   Миличка, ако учиш и си добре с математиката, няма от какво да се притисняваш. Матурите в 7 клас са фасулска работа... След това вече става по трудно..

2.   Твръдо много се презвемаш, преувеличаваш и прочвяваш слаб дух. Ако това те плаши не знам как ще се оправяш на вън в суровият живот. По-добре мисли за напред а не реви да търсиш в някакви сайтове всеки учител може да ти обясни как минава една матура и ти много дорбе го знаеш...

Ренон

3.   Има 1000 ТАКИВА теми тук! Ако не си разбираш материала, няма да имаш висока оценка! Това са просто матури, не е края на света. Сайта си има търсачка!!!
Щом не може да потърсите отговора на един въпрос, не зная как решавате логически задачи... -, -

4.   И аз съм 7-ми клас и аз уча много и то дори ми се е случвало да 12 часа вечерта, НО госпожата по математика на уроците ми каза, че матурите не са толкова страшни, първо учителите ни казваха, че ако драснеш случайно ще ти анулират матурата, но това съвсем не е вярно, така че не се притеснявай. Аз си го казвам сега така, но като дойдат матурите сигурно ще припадам, но ти не ме слушай.

5.   Миналата година ги минавах, не са толкова трудни и страшни колкото ги изкарват. Пък и ти явно имаш стабилна подготовка, ще ти е лесно! ;)

6.   Не се шашкай от всичко, което чуваш, дали от учител, дали от някой друг. Аз миналата година имах и толкова се притеснявах, защото решавахме някакви нереални задачи, от които не разбирах нищо и всеки ден ни набиваха в главите колко е страшно. Ходих на някакви клубове по математика, уж за подготовка и пак нищо не разбирах. Не се целех много високо и не исках да вляза в едно от най-елитните училища, но за мен беше важно как ще се представя и това ме стресираше още повече. В крайна сметка изпита се оказа най-лесния и опростен материал от всеки раздел. Важното е да запазиш спокойствие и максимално да се концентрираш и да изчиташ всичко от началото до края. Аз не бях ходила на нито един пробен изпит, въпреки че казаха че трябва и било от голяма полза и пак се справих. Не знам защо и как но минути преди самия изпит всичко ми мина, целия стрес изчезна и в крайна сметка успях. Е, със сигурност можех и повече, но влязох там, където исках. Вие едва ли сте взели целия материал, но когато вече започнете с преговорите, направи изпитите от минали години и ще видиш, че не е нищо толкова сложно и невъзможно. Успех

7.   Хаааа аз нито за 7ми нито и за 12 клас не бях отварял и всичко съм го взел няма смисъл да се страхуваш :)

8.   Ооо номер 4, благодаря ти много :). Да, благодаря на всички, еми то си е притеснително, знам, че има много подобни теми, но реших този път да напиша и аз и се радвам, че има още такива хора като вас, които да ме посъветват. Но съм си обещала, че няма да се притеснявам, ще бъда спокойна и ще дам всичко от себе си. И ще ви помоля тези, които са 7-ми клас, след двете матури, ако желаят да напишат как са минали матурите, какво е станало... и аз ще напиша, как са минали :'(. Много ще се радвам! Още веднъж благодаря, за мнението, което изразихте. :)
Авторката