Споделена история от Образование

НПМГ?
Доброй утро... Днеска реших да ви питам, дали е яко в НПМГ, ако учите там или нещо от тоз сорт. С химия ще кандатствам и бих казал че съм доста добър химик. А и също да знаете нещо за олимпиада- талантлив химик??

Коментари

1.   Здравей! Аз съм 8 клас в НПМГ с профил химия и английски - точно този, в когото и ти ще кандидатстваш :) Аз съм изключително много доволна от училището и мога да ти кажа, че правилно си се насочил. В 7 клас малко странно да се наричаш "доста добър химик" понеже това, което учиш в 7 клас е едно нищо в сравнение с това в 8 клас, да не говорим за напред. Относно състезанието "Талантлив химик" мисля че още не е излязла датата за него, но по принцип е края на април, следи сайта на НПМГ за датата. Много е лесно състезанието, директно от него може да влезеш ако изкараш оценка над 5, 50. Естествено ще се гледат и оценките ти от външното оценяване. Ако оценката ти от "Талантлив химик " не е добра трябва да съявиш на изпит за прием, който е началото на Юни. Друг вариант е прием с висок резултат на Националната олимпиада. За мен химията е важна част от моя живот и смятам, че направих правилен избор, понеже няма друго училище с химия. Успех и ти пожелавам след няколко години наистина да можеш да се наречеш "доста добър химик" :)!

2.   Аз уча в НПМГ, но съм с немски и математика. Ако имаш определен брой точки на тази олимпиада мисля, че можеше да се влезе с нея, нещо от този род, не знам, не съм сигурна, обаче имаше нещо такова. Иначе е екстра, учителите са много на ниво, съ, чениците поне в оя випуск са супер, абе всичко е точно няма да съжаляваш.

3.   Аз съм учител по Химия и опазване на околната среда в НПМГ. Щом си решил да кандидатстваш химия, трябва сериозно да се подготвиш. Олимпиадата талантлив химик е за доста възходящи химици. Но, ако е, както казваш, че си добър химик, с лекота ще минеш. Ако нещо не си разбрал пиши. УСПЕХ!

4.   Ами и до номер-1, нямах предвид "химик" по тоя начин. Аз знам, че подготовката за там е много голяма. Ама ще помоля ако някой си спомня задачите от миналогодишното или някоя друго година от съзтезанието-Талантлив химик... приятен ден

5.   От номер 1:
Включва се всичко, което си учил от 7 клас. Има 20 задачи тест и 3 с описване и подробно решаване. Аз още си пазя миналогодишния изпит и като гледам май всичко си е включено. Като се започне от киселини, основи, цвят на пламък при металите, преходи и такива разни. Не знам дали мога да ти го пратя отнякъде.

7.   Дай ми го Моля те

8.   Здравей, 12 клас съм във въпросното училище и по-голяма грешка в живота си не съм правил от избора на това учебно заведение.
Успех!

9.   НПМГ си е елитно училище.

10.   Тази година завърших НПМГ с физика. Хем се учи, хем е купонче. Хората са свестни, учителите също. Абе записвай и не го мисли! Ще останеш доволен!!