Споделена история от Образование

Кандидатстване
Здравейте! Аз съм момиче в 11 клас в езикова паралелка с немски език. След една година трябва да кандидатствам и се двоумя между специалностите Психология в СУ и МИО в УНСС. Знам че са много различни една от друга, но и двете ми харесват. Искам да използвам знанията си по езика, но пък и много ми харесва да изслушвам хората и да им помагам. Само не знам коя от двете има по-голяма реализация. Ако някой може да ми отговори дали след това ще мога да си намеря работа и дали ще мога да се издържам от тази професия ще съм много благодарна. :)

Коментари

1.   От тези 2 мисля че МИО но като цяло май никоя от двете

2.   Че СУ ще ти даде по-добро образование, в това бъди 100% сигурна. От друга страна, както може би и сама забелязваш, психологията е по-скоро призвание, отколкото наука... Ако ти идва отвътре и си добра, реализация ще намериш.
Не са ми ясни специалности като МИО - толкова мъгляви, че няма накъде повече. И без това последните години се напълни с икономисти, счетоводители, преди това съдии и юристи... Чудя се кого толкова ще обслужват, след като няма нито работеща съдебна система, нито действаща икономика?!
Реализация на запад? И това ми се струва изтъркана тема вече. Бих казала, че успешните хора се реализират доста добре и тук. На запад отиват мижитурките, които искат без много напъни да си живеят добре, да заспят и да спят до края на живота си, а добрата социална система в съответната страна да им осигурява всичко. Макар често на практика да се получава точно обратното.

3.   И двете са простотии, препоръчвам ти да не учиш или въобще да живееш в България.

4.   Според мен и с двете имa реaлизaция стигa дa си упорит
и нaистинa товa дa искaш. Психологиятa е хубaвa кaто специaлност, достa ти рaзширявa кръговзорa, но от МИО имaм по-големи впечaтления. Товa, че имa много икономисти, съдии и тем подобни не е от знaчение, мaлко сa кaдърните. Aко си добър в товa, което прaвиш, рaно или късно ще пожънеш успех.

5.   Завършила съм Мио в УНСС - не ти го препоръчвам, трудно е, но няма реализиация по специалността. И както ти казваш, е пълно с икономисти, търсещи работа.
Ползата от МИО е само, че получаваш многоооо широка обща икономическа подготовка и поне един език владееш на много високо ниво икономическата му терминология. Това е. Прецени на тоя фон какво ще е по-добре за тебе.
Като цяло, ако искаш икономика, по-добре да е счетоводство например, някаква конкретна професия, защото МИО просто не дава такава и след като отидеш на работа (ако въобще си намериш) ще трябва да се учиш от нулата, защото няма да си подготвена.