Споделена история от Образование

Езикова гимназия - гр.Стара Загора
Здравейте!
Тази година съм в 7. клас и ще кандидатствам в езикова гимназия. Не съм от Стара Загора, но съм чувал от хора, които са учили в езиковата там преди години, че училището е елитно и предлага добро образование. Мисля да кандидатствам с профил английски с немски. Моля тези, които имат актуална информация за гимназията, да я споделят - запазено ли е нивото; добри ли са преподавателите(под добри имам предвид дали са вещи в областта си, интересуват ме най-вече тези, които преподават чужди езици. ); добра ли е подготовката по английски език и какво мислите за училището като цяло?
Всяка информация ще ми бъде от полза! Благодаря Ви предварително! :)

Коментари

1.   Имаше такава тема скоро.
За тази специалност конкуренцията е голяма.
Успех ти желая, въпреки че аз не бих пратил детето си там.

2.   Аз завърших гимназията през 2013г. Считам, че нивото е доста високо и рядко оценявано от учениците. Подготовката по езиците е силна, много от учениците взимат рано сертификати за ниво на чуждия език, показват високи резултати на изпити като TOEFL, SAT, IELTS, както и ДЗИ след 12 глас. Но не се учат само езици, а се държи на всеки един предмет. Подготовката на ученици, решили йна кандидатстват медицина, право, инженерни специалности, също е много висока по съответните предмети като биология, химия, литература, математика, история и др. Всичко зависи и от мотивоцията на самите ученици, но искаш ли да учиш качествено, то гимназиято наистина дава ниобходимите условия за това.
Лично аз едва след като зовърших и сега в университета при сравнение с колеги, разбирам всъщност колко много ми е дала тази гимназия макар и докато учехме в нея всички да мрънкахме как си учи от всичко по много.
Ще ти бъде трудно в началото, но си заслужава. Почти всички съученици успяхме да влезем в желаните от нас университети и в съответните специалности било то България, Англия, Франция, Германия, Шотландия, Холандия, Дания, САЩ и т. н. С всичките преживявания, мъки, забави, успехи по различни състезания, гимназията си остава едно наистина специално място за всеки, който е минал през нея.

3.   Здравей. Аз не съм учил в точно тази Езикова гимназия, но мога да ти споделя как стояха нещата в Благоевградската такава. Първият език, в твоя случай-английски се учи много усърдно, но втората година, когато започнеш втория, слагат учител, който няма да е толкова добър, колкото този по английски- така е в повечето Езикови гимназии. Искам да ти кажа, че немския език няма да го научиш толкова добре.

4.   В никакъв случай... или поне не с английски като първи. Завършвам тази година, послушай ме, ако ще влизаш там - с немски... другото не си струва.