Споделена история от Образование

Американски Колеж в София
Здравейте. Шести клас съм, догодина 7. Всичките ми учители казват, че без проблем ще вляза в американския колеж, но аз не знам дали искам да ходя там. Да, вярно, записаха ме в частно училище, за да вляза в хубава гимназия, но защо не испанската? За мен американския колеж е просто частна езикова гимназия, но майка ми иска да уча там. Всички мои стари приятели от 7 клас, които отидоха в Колежа, казаха, че ги натоварват много. Мен това не ме плаши, но други за казвали, че това училище причинява страдания у някои, подтиква към алкохол младите и т.н. Объркана съм, моля ако някой знае нещо повече, да сподели в коментарите.

Коментари

1.   Здравей, аз съм завършила Колежа и смятам, че мога да ти дам обективно мнение за него. Да там натоварването е голямо (макар че става постепенно с годините, не отведнъж), да учи се много в сравнение с обикновените училища, но определено Колежа не е 'просто частна езикова гимназия'. На езика се набляга главно през първата година, след това имаш сума ти други предмети, които също са много важни. Освен това Колежа е и с профил математика, втори език (испански, немски или френски), трети профил (хуманитарен, химия, физика, компютри) и профил информатика в 12 клас. Не можеш да го сравняваш с обикновена езикова гимназия, защото подходът на обучение е коренно различен - когато в Английската зубреха сухи синоними по някаква остаряла система ние пишехме есета на английски и развивахме речта си. В класа ми имаше физици, математици, хора на изкуството.. Никой от нас не се е ограничавал с английския така че за мен Колежа е много повече от езикова гимназия. Никой който не е учил там (и завършил) не може да проумее колко много дава това училище.

Определно ме досмеша като чух за алкохола. :D Това дали някой ще посегне към чашката (хаха) си зависи от него. Естествено, че се пие там, като в повечето гимназии. Колежа не е друга държава все пак. ;)

2.   Здравей, аз уча в Американския колеж и е много добро училище. Дори изключват ученици, че са пили алкохол. Успех!

3.   11-ти клас съм там. Направи си услуга и не влизай, ще съжаляваш.

4.   10-ти клас съм там. Каквото и да ти казват учителите, 100% ще влезеш (много мнооого паднаха изискванията). Но го премисли, защото ако питаш мен - не си заслужава.

5.   Ами принципно е хубаво да отидеш в училище, което не е частно след 7ми клас. Първото, което е че Американския Колеж си е все едно английска гимназия, но частна. Познавам хора, които учат там и са ми казвали, че имат учебници по 500-600 страници големи тухли и им давали супер много домашни, като роботи ги правят. За алкохол не знам, но повечето са наркомани. Едни момичета бяха супер готини и като влязоха там и сега са пълна разруха, постоянно ходят по партита с някакви наркомани и взимат хапчета и какво ли не е и не мога да ги позная. Явно ти имаш пари, както и те, но парите разглезват и развалят човек и колкото по-малка го осъзнаеш, толкова по-добре. В частните училища всички сте равни, там всеки има скъп телефон, хубави дрехи, парите не са проблем. В училищата, които не са частни можеш да видиш бедни деца и богати, но можеш да се сблъскваш с всякакви. Един приятел учи в частно и си мисли, че да носиш Версаче е нещо обикновено и на улицата като види някой беден и се чуди вярно ли е такъв или какво се случва, той не знае реалността, затворен е между парите и не знае как стои отвън живота и един ден, когато родителите му починат и работи за смешни пари ще го удари животът, затова иди в училище което не е частно, за да имаш представа за реалността. Също така испанската е елитно училище, хубаво. Влез, където ти искаш, а не където майка ти, защото ти си тази която ще учи, а не тя.