Споделена история от Образование

2 на матурата 7 клас
Здравейте имам 2 на матурата по математика 7 клас съм какво следва трябва да правя нова ли мога ли да вляза в някое училище със двойката

Коментари

1.   „със двойка“ не можеш да влезнеш в „някое“ училище след 7 клас. Може разговорно да се казва „матура“, но в същност не става дума за такава, а за вид приемен изпит, на който ти си се провалил.
Просто оставаш до 8 клас в твоето училище и продължаваш в професионална гимназия след това. Не е болка за умиране.

ВНИМАНИЕ - внимателно си избирай после къде ще учиш (там вече изборът е твой), защото ако избереш лошо училище и не хванеш и професия, целият ти живот ще се провали от тук насетне.
Оценките в училище за хора като теб не са важни - просто да завършиш 12 клас, но ТРЯБВА ЗАНАЯТ И ПРОФЕСИЯ.
Като строител, готвач, дори келнер можеш да изкарваш много добри пари, но първо трябва да станеш такъв.
Какъв искаш да бъдеш като порастнеш? Това е въпросът.
Двойката на изпита след 7 клас само ти дава насока - не си човек на теорията и ученето.
Къде са твоите таланти? Това е важното

(например по-добре добър авто-монтьор от лош професор. Аз познавам дори циганин с 4 клас, който обаче е супер добър мияч на коли, известен е в града и вече има своя мифка и ако не богат, поне може да живее повече от добре)

2.   а трябва ли да правя поправителен изпит (от автора)

3.   И аз съм така български-5, а по математика две и на двата модула. Дали ще повтарям?

4.   Момче, хващай учебника по български език, май си преписвал...

5.   Няма поправителен стига да не ти оставят по предмета, по който имаш 2 и за годината 2ка, тогава оставаш лятото на поправителен и ако септември минеш и не те оставят в 7ми клас можеш да отидеш в някое общо образователно училище (ОУ, до 8ми клас) и след това си кандидатстваш отново :)
И аз съм 7ми клас, голям стрес беше, много приятелки имаха 2ки, като почна един рев, едно нещо, направо...
Нищо не се е случило просто ще си 1 година в ОУ и след това пак можеш да си кандидатстваш, спокойно! :)

7.   Извинете, искам да попитам за една моя приятелка,която не се е справила на матурата по математика.Училището й не е до 8-ми клас ,а до 7-ми.Какво да прави?

8.   Извинете, искам да попитам за една моя приятелка, която не се е справила на матурата по математика. Училището й не е до 8-ми клас, а до 7-ми. Какво да прави?

9.   Номер 1, става ли да не лепиш на хората етикети прибързано! Това, че се е провалил на изпитата по математика след 7 клас не означава че не го чака добро бъдеще както и че ученето не е неговото призвание. Аз също се издъних на изпита от притеснение, но в момента завършвам магистратура "Икономика на човешките ресурси ". Две мои съученички близначки също са се провалили на този изпит, но и на тях това не им попречи да се развиват. Като не можеш да кажеш нищо добро по - добре си замълчи! Ами утре ако се случи с твоето дете и него ли така ще навикваш?

10.   Вече, мисля, е прието да не се остава в 8 клас в основните училища, а се кандидатства по БАЛ в гимназиите. Тоест даже и с 2 по математика, ти формираш някакъв бал, според изискуемите оценки за кандидатстване в гимназията, а колко ще е голям, е отделна тема..

11.   Става ли някой да ми обясни дали ще мога да влезна с 2ки на двете матури в професионална гимназия там се гледат удвоените оценки по география и инф, математика и български от матурите ама на тях най верноятно ще ги мина с 2 такаче има ли някъкав шанс да вляза за годината по география ще завърша с петица а по информационни с 6 или 5 най вероятно в мойта паралелка където искам да вляза географията е задължителна и инф до сега бала си го събрах 150 точки

12.   Макар и този пост да е от преди 4 години...
На мен също ми предстоят матури, и аз съм повече от сигурна че няма да я взема.(по математика) понеже имам 2ка за срока и още 3 двойки от изпитвания.
Положението е повече от трагично.
Просто математиката не е моето нещо.
А Учителката каза, че който има 2ка по математика ДИРЕКТНО остава да повтаря(няма да има поправителни, защото не ѝ се занимавало.) Какво да правя?

13.   Към коментар 12 Аз също съм 7 клас. И аз също се притеснявам и то доста, че няма да мога да си взема матурата по математика. Според мен твоята учителка може да не го казва на сериозно, че ако някой получи дори една 2 ще повтаря. Понякога много учители казват на своите ученици, че ше останат на поправка или да повтарят ако имат една 2 те понякога го казват за да накарат своите ученици повече да учат

Надявам се да съм ти помогнал :)

14.   Няма вариант да имаш двойка за срока и да нямаш право на поправителен. Това не се решава от учителя. Почти съм сигурна, че някак ще те пуснат да продължиш нагоре, но с тези двойки сега, доколкото са показател за липса на знания, ще ти е много трудно в гимназиален курс.

15.   Видях, че този пост е писан преди доста години, но все пак реших да споделя и своето положение и да се надявам някой да помогне. 7 клас съм и съм повече от сигурна, че ще се проваля на матурата по математика. Никога не съм я разбирала, но поне ходех на уроци и горе-долу ги оправях нещата. Откакто започна всичко с извънредното положение и карантината, никакви уроци, никакво учене. Знам, че сама съм си виновна, но.... За срока и годината и по двама предмета се оформям (в най-добрия случай) за 5. Така и не съм наясно за тия оценки как се пресмятят, бала и т. н. Та какво мислите, ще успея ли да продължа нагоре? Не искам да съм в някакво много елитно училище, не се надявам на нищо, все пак аз не съм учила, сама съм си виновна. Има ли шанс да повтарям или на остана на изпит?

16.   Номер 15 - щом имаш оценка по-различна от 2 за срока и за годината, не се притеснявай дали ще те приемат в гимназия. Аз съм в 9 клас /тази година завършвам/ и на матурата по математика имах 2, на тази по БЕЛ 5,50 .
Приеха ме в ПТГ
Според мен всичко опира до крайната оценка за годината. Не се притеснявай :)

17.   Номер 16- Аз бях в подобна ситуация, само, че по бел имам 6, а по Математика 3. И по двата предмета имах 5 за срока сега горе-долу пак се оформям за толкова. Фатално ли е, че на изпита имам 3 и крайните ми оценки за срока ще повишат ли оценката и бала ми?

18.   От номер 16
Номер 17 - щом имаш поне 3 не е фатално, но зависи от това в каква паралелка искаш да кандидатстваш. Аз съм в системно програмиране и ме приеха с 2 по математика :D Не се притеснявай, щом имаш оценки по-различни от 2.
Успех! :)

19.   Здравейте! Искам да Ви попитам, че моите родители, особено баща ми дава винаги пари за уроци по математика, но аз нищо не разбирам? Ходих много пъти при една жена да ми помогне за матурата по математика, но аз изкарах 13 точки което е 2? Да ходя ли на уроци още и ще мога ли да кандидатствам в Тоха, защото там искам, а имам 2 на матурата по математика, а на матурата по български език имам 4, за годината имам 5 по български, и 4 за годината па математика! Моля, ако някой е от Тоха (Техникум за обществено хранене) да ми каже дали мога да влезна там, ако имам 2 на матурата! Благодаря Ви предварително :)) Казаха ми, че там се влиза с Химия и Биология, а по химия имам 5 за годината, а по биология 4 за годината...

20.   Номер 19
Щом се влиза с химия и биология какъв е проблема :)
Спокойно, ще влезеш. Ако не те приемат със сигурност имаш и други варианти

21.   Номер 19
Не се знае много дали ще те приемат, защото имаш 4 по биология, но би трябвало да те... Лично и аз искам във училище с химия и биология - аз имам 5 по химия и 6 по биология

25.   Здравейте,
Ако се изкарат двойки на матурите, а успеха за годината е 5 или 5. 50 и училището е до дванадесети клас ученика може ли да остане в него? Става въпрос за тази година 2022.

26.   До номер 12
Как минаха матурите?
Аз тази,година имам матури и се притеснявам също . Искам да влезна в НПМГ, но ме е страх ,че няма да успея. Някакви съвети?

27.   Здравей, номер 12.
Както се очакваше, изкарах 2 на матурата. Спасиха ме изрядната ми тетрадка, взимането на участие в часовете, подмазването на учителката :Д Съветвам те да правиш това, ако наистина си зле по математика. Не знам за природоматематическите гимназии, аз съм системно програмиране. Догодина няма да имам матура по математика, защото уча програмиране. Дано при теб също е така! Успех!