Споделена история от Образование

Искам да се занимавам със сладкарство, но
Здравейте,
момиче на 17 съм и другата година завършвам. Винаги съм обичала да готвя и то главно десерти, въпреки че не го правя много често, защото не ми остава време. Когато правя нещо, то се получи и видя, че и на другите им е харесало, това ме прави най-щастливия човек на света :Д Не мога да кажа, че умея много неща, но наистина искам да се науча. Другото е, че тази година свалих едни излишни 10кг, които от години ме преследваха и сега се чувствам прекрасно. Въпросът е, че през това време се научих, че трябва да се храня здравословно, т. е да избягвам бяла захар, бяло брашно, сол и т. н. Наистина много започнах да се интересувам от здравословно хранене. Разбрах, че тези вредни продукти могат да бъдат заменени успешно с други полезни съставки като безглутенови брашна, стевия и т. н.
Чувствам се раздвоена, от една страна искам да се занимава със сладкарство, а от друга да живея и приготвям здравословни храни. Не знам как да свържа тези две неща в едно. Не знам с какво да кандидатствам, така че това, с което се занимавам да ме прави щастлива.

Коментари

1.   Започни с това да си намажеш филия с мармалад. За друго не мога да се сетя.

2.   Ами, прави здравословни десерти като тези на Ванилка (със сигурност си попадала в блога ѝ).

Alpha

3.   Продължавай да се усъвършенстваш в здравословните сладкиши и след време можеш да отвориш собствена веган или здравословна сладкарница. Има много хора, които обичат сладко, но не искат да пълнеят или са алергични към някои продукти, затова със сигурност ще имаш успех. А ако искаш да запишеш нещо, то може да е свързано с бизнес. Така ще ти е много по - лесно да направиш след време успешна сладкарница.

4.   Когато четях това, което си написала в главата ми веднага изникна едно предаване по 24kitchen. Казва се "Сладки изкушения в Париж", там има както десерти, които са доста вредни, така и такива, които са здравословни. Можеш да погледнеш ето тази страница във фейсбук, в която също приготвят десерти и всичко е здравословно. https://www.facebook.com/pages/Магазин-Зелен-Био/227666677317614?fref=ts