Споделена история от Образование

Проблем с преместването в друго училище
Здравейте! Уча в 8 клас в Природоматематическата гимназия в Шумен. Искам да се преместя в друго училище, защото не харесвам нито класа си нито учителите. От началото на годината не съм говорила почти с никой от съучениците ми и нямам никакви приятели от това училище. Не издържам да стоя там, постоянно търся начин да се освободя от училище поне за няколко дни, за да не виждам хората, които трябва да наричам "съученици". Радвам се, когато се разболея или когато разбера, че скоро има неучебни дни. Още септември месец говорих с мама и се разбрахме, че като завърша тази година ще ме премести в друго училище. Цяла година броих дните докато дойде време да завърша и да се махна от там. Днес майка ми отиде в училището, където искам да се местя и говори с директорката, дали ще мога да се преместя. Оказа се, че НЕ мога. Дори са се обаждали в министерството. Тази година ми се счита за нулева и удостоверението за завършен 8 клас ще ми го дадат догодина. Гадното е, че освен че ще трябва да изкарам 9 клас в МГ, след като се преместя ще го карам наново, но в другото училище. Сега не мога да се преместя и ще трябва още 1 година да стоя забита в телефона си в междучасията, защото нямам приятели в класа си.
Моля, ако знае друг начин да се махна от там да остави коментар, защото не издържам да стоя в това училище повече.

Моля Редакторът да публикува историята ми, защото е много важно.

Коментари

1.   Мисля, че ще ти е много по - лесно да се опиташ да се сприятелш и някой. Не само от твоя клас, няма как да няма и 1 човек в училището с когото да не можеш да се запознаеш и сприятелиш.

2.   "Още септември месец говорих с мама и се разбрахме, че като завърша тази година ще ме премести в друго училище. "
Че ти за 10 дни как опозна всички и разбра, че не ти харесват. Май проблема си е в тебе, така че и да се преместиш същата работа ще е.

3.   Някой яко те залъгва! Но ти също не мислиш правилно, ако ходиш на училище заради съучениците, или учителите, или за да си търсиш приятели, тези неща са само бонус към образованието. 8 клас не си малък/а да разбереш, че ходенето на училище е за да научиш нещо повече от това, което могат да те научат родителите ти. Навсякъде във всяко училище има лоши съученици, лоши учители и не е гаранция, че ще намериш приятели. Работата е там, че когато си от Шумен шансовете ти за добро и качествено образование с перспектива се ограничават в ПМГ. Сега ти решаваш бъдещето си и трябва да размислиш повече, защото сега имаш още 4 години да завършиш гимназия, обаче това е решаващо за следващите 40 години от живота ти. Когато учиш в реномирано училище като ПМГ имаш по голяма вероятност да учиш по-добро висше, да работиш на по висок пост, да вземаш по висока заплата през следващите 40г.
Доста често в живота, човек първо трябва да даде, за да има шанс, да получи в бъдеще.