Споделена история от Образование

Искам да напиша книга!
Много искам да напиша книга,затова
се обръщам към вас .Аз съм сравнително
малка за това,на 14 съм.Искам да пиша за
източните култури,религии ,богове и т.н.
Дайте ми съвет,на какво да я пиша,какви
издателства има,някакви съвети!Макар и малка
имам житейски опит,разбира се,че не е
достатъчен,но знам много за културите в Азия.
Искам да следвам културология,индология или
арабистика.Успехът ми в училище е 5,80.
За един автор е важно да знае чужди езици.
Аз съм много добра в английският.Уча руски,френски
и немски в елитна езикова гимназия.Имам
ли шанс като автор?

Коментари

1.   Малката, за да напишеш книга се изисква да знаеш всичко, което ще напишеш в нея. Мислиш ли, че на 14 години знаеш повече от писаното в книги и интернет? Съмнявам се. Учи си уроците, за книги има време, ако въобще ти е до тях като те подхване живота и станеш роб на някой частник след 6 години...

2.   Не. Нямаш шанс...

3.   Хайде пак се почна! Ами пиши де! Може пък да се получи... след десет години.

4.   Аз съм на 16, когато бях колкото теб също исках да напиша книга - криминален роман. Страшно много обичам да чета, това е второто нещо с което исках да се занимавам след науката.
Не съм чела нищо твое за да знам дали имаш шанс като автор, това определено не се отдава на всеки. Прочела съм към 150 книги и едва 5-6 от тях успяха да се откроят в съзнанието ми. Всъщност, да почти винаги има шанс, нищо не ти пречи да напишеш каквото си решила, но въпросът е в формулирането и разсъждението. Така че бих казала, че завиши към колко високо се стремиш. Но моята съвет е да не започваш сега, прекалено рано ми се струва за започването на такава книга, защото мисленето ти все още не е достатъчно развито ( колкото и да си мислиш, че е, не е) и за да натрупаш повече звания. И да зависи какво ще включваш в книгата ( за това с езиците ), според мен почти всичко написано от теб е доста относително...
Иначе за издателства има страшно много ( Glibri, Bard, Obsidian ) това можеш просто да го напишеш в Google ;))) :)

5.   Не се колебай, давай!

6.   Твърде си наивна, но го отдавам на възрастта. И все пак си твърде самоуверена - слез на земята и изчакай още малко...

7.   Не си уточнила въпросът, "Имам ли шанс като автор? " Какво точно искаш да постигнеш? Искаш да напишеш книга, искаш да станеш известен автор, или какво? Има голяма разлика. Нека те просветля малко, ако напишеш книга, значи си автор. После следва това дали ще я публикуваш и ако да, как? Искаш ли да правиш пари или просто искаш да пишеш? Като цяло тази тема е обемиста, аз няма да пиша повече от няколко изречения, така че спирам. Ако имаш въпроси питай.

ОТ: Лайф.

8.   Евала, едно момиче, което не мисля за пушене, пиене и секс! Продължавай да си гледаш образованието, опитай. Едно огромно браво! Прекрасна си.
Поздрави и целувки.

9.   Пробвай първо с отделни разкази като ги пускаш в нета. Така ще получиш обратна връзка от читателите и ще видиш какво в тоя стил се харесва на читателите и какво - не.
Освен това ще се сдобиеш с някаква популярност което ще е добре в случай че наистина решиш да се занимаваш с това нещо.

10.   Може да имаш шанс, ако напишеш книга на английски, разбира се трябва да е интересна, според мен другите чуждите езици няма да са ти нужни. По важно е как си с маркетинга, рекламата, ще ти трябват и доста пари за редактор и реклама на книгата. Аз познавам хора който си пишат книги и сами си ги публикуват с техни средства. Колкото ако искаш да печелиш от това в България, се съмнявам да може да се издържаш, особено с тази тема която си избрала. Но за чужбина това е напълно реално и там всеки може да напише книга и да я продава онлайн, но пък и конкуренцията там е огромна, докато тук почти ще си без конкуренция но и без пари. Успех:)