Споделена история от Образование

На екскурзия или на уроци?
Здравейте, аз съм момиче на 13 от Бургас. Тази година трябва да съм 7-ми клас и както знаете имам матури :(. Проблема е там, че искам да вляза в езикива гимназия (за предпочитане английска), но съм слаба ученичка. По Български език да кажем, че ще се справя, но тази математика... В 6-ти клас по висока оценка от 4 не съм имала по математика. Донякъде проблема е и в обяснението на госпожата, защото веднъж се беше разболяла и имахме заместничка и за 1 учебен час разбрах нещата, а при нашата не мога. И си мисля да започна да ходя на уроци макар, че нямаме много голяма финансова възможност. През лятото съм в град Созопол и продавам едни плетени играчки които мама прави и в интерес на истината се продават :D И за сега сме събрали 500 и няколко лева. Вече продавам трета година и с тези пари си правим екскурзия, но тази година не знам какво да правя с тези пари дали да отидем на екскурзия или тези пари да дам за уроци. Помогнете ми!! :( И който е запознат може ли да ми каже дали е вярно, че на матурите трябва да имам над 5, 50 и за година по математика и Български език трябва да имам 6?
П. С. Съжалявам ако имам правописни грешки.

Коментари

1.   По-добре ги дай за уроци, защото тази екскурзия как ще ти изкара хубави оценки на матурите? !

2.   За Английска тази година балът беше 30, 1.
Не е нужно и по двата предмета да имаш отлични оценки.
Но по-добре дай парите за уроци!!!
ПС: Само да кажа, че повечето от учениците в АЕГ са богати.

3.   Здравей!

4.   Аз тази година бях 7 клас. Матурите ни бяха отвратителни. Но все пак съм доволна от оценките си, както и да е, имам предвид, че всичко е до късмет при тия матури, Учи си само уроците. Наблягай по математика и БЕл. Има хора, които цяла година са ходили на уроци и накрая се паникьосват и изкарват ниски оценки. Оставай след часовете, когато госпожата обяснява допълнително. И ходи на уроци. През уикенда се упражнявай допълнително. Избери уроците. Успех

5.   По-добре ги дай за уроци. Екскурзиите са хубаво нещо, но е много по-важно да те приемат в добро училище и ако смяташ, че без уроци няма да се справиш, по-добре се откажи от екскурзията тази година. А и догодина ако са те приели, ще можеш не само да идеш на екскурзия, но и с чиста съвест да празнуваш. Докато представи си какво ще стане ако предпочетеш да идеш сега и после се издъниш на матурите... ами много време ще ти е кофти и ще се обвиняваш. Така, че по-добре наблегни на ученето, като си свършиш работата и те приемат където искаш, ще можеш с чиста съвест да идеш на екскурзия, защото ще знаеш, че си си го заслужила.
Колко до оценките от матурите, ама за всяко училище е различно. В някои могат да те приемат и с по-ниски оценки, за друго ти трябват по-високи, ама щом се целиш в елитно училище, приготви се, че за там ще ти трябват високи оценки и учи сериозно, че да не съжаляваш.

6.   На екскурзия. Използвай настоящия момент, бъдещето не винаги се нарежда както искаме. Дори не се знае дали утрешния ден ще си здрав, жив или нещо. Възползвай се от момента.

7.   Не ти трябват уроци... или го знаеш или не... Баба ми преподаваше на момиче като теб... само си губеха парите... Ако го знаеш, ще тъпееш пред учебника и компютъра и ще го разбереш сама, но най вече ти препоръчвам да решаваш матурите от митналите години... няма пищо общо с учебния материал и трябва да си идиот, за да не минеш с тройка...
Аз лично бях точно като теб... Не ми се учеше (и ти не полагаш усилия, щом си с тройка в 6ти клас... ), но един ден реших да си отворя учебника , цял ден търсех в интернет и излезна, че математиката която учим е толкова лесна, че няма на къде повече...

На матурата изкарах 5. 167, въпреки, че можеше и повече, но не бях добре подготвен с миналогодишните.... учи, вместо да ходиш на екскурзия просто учи.

8.   По-добре си запазете парите. Дори майка ти да те запише на 15 урока, ти като не полагаш усилия няма нищо д научиш. Ако учителката ви е толкова проблемна просто се премести в друг клас/училище.

9.   Уроците не ми помогнаха много. Има ли желание има и начин. Ако учиш осилено, ще успееш. Тази година за теб е много важна (ако искаш да влезеш в хубава гимназия де). Учи си всеки ден уроците ( аз си натрупах за накрая два раздела по математика и беше ужасно, бях много несигурна ). Не наблягаи на история, химия и т. н. т. за мен това е губене на време (освен ако не ти трябва оценката при кандидатстване) В никакъв случаи не се притеснявай на изпита. Задължително решаваи пробни изпити и си ЗАСИЧАИ ВРЕМЕТО (втората ми голяма грешка -не ми стигна времето по български) Не гледай бала от тази година, защото нашите изпити бяха многооо трудни и влязохме с по -нисък бал.
Макар и неподготвена достатъчно влязох в езикова гимназия с 33 бал. Надявам се да съм ти била полезна, макар и да се отклоних малко от темата.
В14

10.   Номер 7 – 1. Или баба ти не е добра учителка. 2. Или момичето не е разбирало от мързел или просто не е схващало.
ПОЧТИ Е НЕВЪЗМОЖНО ДА СЕ ВЛЕЗЕ В ХУБАВО УЧИЛИЩЕ БЕЗ ЧАСТНИ УРОЦИ!
Затова, авторке, дай парите за уроци, щом се целиш високо. Така и така си на море, една екскурзийка може да почака.

11.   От Авторката:
Благодаря много на всички за съветите :)
Номер 7 : Как да намеря предишните матури за 7-ми клас? :)

12.   Не, аз пък не съм съгласна, че учителят не е от значение. По принцип важно е ученикът да има воля и да ИСКА да се справи, обаче и учителят е от изключително важно значение. Дай парите за уроци, аз това бих направила. Тази година бях седми клас и от опит ти казвам, че ако не бяха уроците, щях да имам четворка или максимум 4. 50 по математика, защото бях много зле, но ето, че уроците ми помогнаха, при това много - имах 5. 50. Това стана, защото се стегнах и учих здраво, плюс това учителката ми беше мега добра и заедно се сработихме и така... Желая ти успех на матурите! С много воля и желание за успех съм сигурна, че ще се справиш!!! :))

13.   От Авторката :
Огромно благодаря на всички които писаха тук!! <3

14.   Къде в Созопол продаваш играчки?

15.   Миналата година имах матури и цяла година ходех на уроци и уж всичко си разбирах и в училище само 5-6 изкарвах, се паникьосах и до там. По бел горе-долу изкарах добра оценка 5, 20, но когато видях втори модул по математика всяка надежда в мен умря и изкарах 3, 50 а имах само 6 втория срок. Така че гледай да изкраш възможно най-донри резултати. Успех!

16.   От Авторката:
Номер 14 - В стария град