Споделена история от Образование

Как да вляза с право в СУ/Бургаски свободен?
Въпросът ми е-задължително ли трябва да кандидатствам с изпит или мога с матура по история? Как мислите? Също така кой от двата университета е по-престижен като реализация?

Коментари

1.   Въобще не мога да разбера как е възможно да задаваш подобен въпрос. Уча право в СУ и ще ти кажа, че изпитите по история и литература в университета са абсолютно задължителни и не можеш да влезеш с матури. На второ място влизането изобщо не е трудно вече, но после ще ти покажат откъде изгрява слънцето с много учене. А многото учене е задължително, ако искаш да имаш реализация, защото пазарът е наводнен от юристи и вече се наблюдава тенденция сред младите да се набляга на най-кадърните, упорити и наистина можещи студенти. Истината е, че се иска качествено завършване като студентите в СУ винаги ще са с предпочитание пред другите от другите университети. Много се оплакват, че това били нечестно и т. н. Вярно е, че има и много добри студенти и в другите университети, но това са единици, които страдат заради славата, която изграждат другите край тях на учебното заведение. Едно е да изкараш изпит по наказателно, търговско или трудово в СУ, съвсем друго е в ЮЗУ (без да се обиждат колегите), но просто няма как да ме убедят, че в нивото нямало разлика. Въпросът ти затова кой университет е по-добър е абсолютно безсмислен. Юридическият факултет на СУ съществува от 120 години и в него са се изучили редица поколения български юристи, а този в Бургас сигурно е на 10 години. Преподавателите по принцип са едни и същи, но самите те признават, че не преподават по един и същи начин в СУ и другите ВУЗове. Всеки присъствал на лекции при професори, водещи лекции извън СУ са чували не една или друга шега по адрес на другите юридически факултети в страната. Надявам се да съм помогнал.

2.   Странен въпрос. Естествено, че СУ е по престижен.

3.   Аз лично не знам защо задаваш въпрос с ясен отговор. СУ е най-престижния университет в България.. за специалност право също е номер едно. В БСУ ще пръснеш толкова много пари и накрая не се знае дори дали ще имаш знания и дали ще си намериш работа. Говоря ако нямаш връзки.. защото ако имаш знаем всички как е!

- СЪНИ

4.   Стига сте учили това право и то къде ли не и то без достатъчно пресяващ изпит. Заради такива като тебе дето не знаят къде е по-престижно дори, България се напълни с юристи. Връзкарите намират работа, другите се чудят какво да правят с дипломите си.

5.   Ако искаш да получиш качествено образование, България определено не е мястото. Но пък ако те вълнуват мутри, чалга и алкохол, давай смело! :)