Споделена история от Образование

Чудя се кой език да избера.
Здравейте на всички!

Уча в профилирана гимназия, Биология с английски език. Сега съм в 9 клас и имам право да избера, втори чужд език. Но тук идва проблема, че не знам кой да бъде. Езиците са, руски, френски и немски език. Имам интерес и желание към руски език, но съм чувала , че не е лесен език.

Все пак моля ви , според вас кой език да избера! Ще ви бъда много благодарна!

Коментари

1.   Здравей!
Относно руския, не е лесен, но е близък до българският(не много, но пак). Щом те влече, отиди на него!
Също виж къде ще се запишат твоите приятели, за да сте заедно :)
А иначе френският е по-лесен от немският и се говири освен във Франция и в част от Канада и др, а немският в Германия, Австрия и др.
(19г, жена)

2.   Това, че е втори чужд не означава, че ще го научиш както първия. Избери някакъв просто да имаш представа. Руският ще ти е по-лесен мисля от другите, понеже има голямо сходство с бг, докато другите са тъмна индия, то и в немския има падежи, така че. В руския просто има думи, които са пишат като в бг и ще си айляк.

3.   Според мен избери руски. Аз също го учих 9 и 10 клас, беше ми мъка единствено в 10, защото госпожата ни даваше да пишем съчинения без да знаем толкова много думи на руски. Френския е много труден, при нас от 5 класа с по 26 ученика не можа да се сформира даже група и никой не го избира, защото наистина е труден. Немския е близък до английския, ама и той не е лесен и почваш да се бъркаш с двата езика. Аз по едно време в час по английски бях тръгнала да пиша на руски :Д ама ако обърквах двата езика-немски и английски става лошо. Не е толкова труден руския, зависи колко време го учите, нас за 2 години ни караха да знаем основните неща, без да наблягаме толкова на граматиката, колкото да си имаме понятие от езика, ама тези съчинения.. зависи много от учителя, но ти препоръчвам руския, по-лесен е, ама в днешно време по се използва немския.

4.   Здравей. Аз тази година трябваше да избера език, който да уча и избрах френски. Искам само да ти кажа, че е страшно труден, колкото и да уча пак искарвам само тройки, а по останалите предмети съм пълна отличничка. Всички в класа ми по френски имат оценки под 4ка, има и изключения с четворки, но те ходят на допълнителни курсове. Просто френския език го ненавиждам, много по-лесни са немския и руския. Препоръчвам ти да избереш немския. Той е близък до английския, а и в Германия и Австрия приемат много българи за най-различни професии. Заплатите също там са страшно големи, така че, според мен немския е най-добрия избор, защото ще ти е полезен за в бъдеще. Но все пак - решението е твое, аз просто изказах мнението си по въпроса.

5.   Всеки език е труден немския език не е толкова труден говоримо и писмено, колкото граматиката му за другите не знам.

6.   Не избирай немски. Аз съм 8 клас и го уча по 18 часа на ден, повярвай ми, ужасен е. Груб и много смотан като цяло ;д

7.   Ако съм на твое място ще запиша руски, а допълнително вкъщи ще уча френски и/или немски. Езиците наистина обогатяват човека!!!!

Успех!!!

8.   Избери монголски. Много се котира.

9.   Избери руския

10.   Руски или немски безспорно. Аз лично бих избрал руски, защото е много близък с българския. Щом си чувала за руския, че не е лесен, трябва да си чувала, че немския е стотици пъти по-труден и ще ти отнеме поне двойно повече време. Успех!

11.   Аз избрах френски. И съм доволна. Отделно вкъщи си уча руски. И ми е много лесно.

Поздрави!

12.   Благодаря на всички, които отговориха! Вече записах руски език. А
г-жата, която ще ми преподава руски език, ми каза че няма нищо трудно, ако уча постепенно ще го схвана за 1 година. Така че избрах този език Дано не съм сгрешила.

13.   Deutsch, natürlich.

Немски.