Споделена история от Образование

Избор на език ?
Здравейте имам избор между испански и португалски език. Бихте ли ми казали кой е по-добрият за изучаване и не ми споменавайте английски аз него си го знам.
Благодаря предварително.

Коментари

1.   Вече много хора знаят испански, но пък е и много по-разпространен. Португалският е по-рядък и ако го научиш добре, може да имаш повече шансове с него. От друга страна, икономиките на Португалия и Бразилия, където той се говори основно, не са кой знае колко развити (въпреки че Бразилия се води за много бързо развиваща се икономика, аз не съм съгласна). А защо не и двата?

2.   Испански

3.   Испански се говори в повече страни, а португалски-само в 2. А и плюс това са много еднакви, така че....

4.   Според мен, испански. По-разпространен е от португалския и мисля ще освен ако не си решил/а да заминаваш в страна, в която се говори португалски.

5.   Къде искаш да се реализираш? Испанският несъмнено е по-разпространен, но пък Бразилия набира сили като икономическа сила, там си е португалски. Ако няма да ходиш в Ю. Америка, няма реално значение.

6.   И двата езика са много красиви и винаги ще ти служат. Испанския като че ли повече се говори по света. Иначе бразилския португалски и латиноамериканския испански са близки по звучене и хората взаимно се разбират. Но европейския испански и европейския португалски доста се различават.

Лично аз те съветвам и двата ако имаш възможност. Лично на мен португалския повече ми харесва. Бразилското кино има страхотни филми.

Успех! Пиши ни какво реши.

7.   Испанския може би ще ти е по-полезен... това е най-говорения език в света-виж в google :)

8.   Бихте ли одобрили коментарите?
спешно ми е да знам...

9.   И двата са много лесни, така че не би трябвало да имаш проблеми с който и да е. Мисля, че испанския е по-ценен. Все пак половин свят го говори.

10.   Много хора си мислят, че знаят език, но всъщност знаят едно дърво. За да знаеш чужд език, както родния си ти трябва да си двуезичен, тоест да си живял, да си попил неща от битовизма, да знаеш фразеологизми, които иначе по никакъв начин не би могъл да знаеш, ако не живееш в дадената страна, тогава да учиш по-тясно специализирана специалност - филология и вече тогава може да твърдиш, че знаеш език добре. Един чужденец учещ български, но не живеещ в среда с българоговорящи, никога не би знаел какво ще значи - "уби ме" в разговорната реч и други такива подобни.
Отделно, когато учите чужди езици Вие учите как да построите изречението правилно, взели сте там 1000-2000 думи и глаголи и си мислите, че знаете езика много добре, все едно сте чужденец. Но когато Ви се наложи да обяснявате неща от рода на бензинова колонка, безопасна игла, тиквена семка и други, които знаете на родния си език ще гледате като теле в железница. Така че пак си помислите като говорите дали знаете реално езика на добро ниво или просто може да се оправяте и да си говорите общи приказки.

11.   Имам възможност и за двата,
благодаря за коментарите.
И двата ми харесват, и реших да ги изуча.

12.   Испaнски кaтегорично.

13.   Започни с испански, защото далеч повече хора го знаят, а през лятото има и много испански туристи, с които можеш да се упражняваш.
Колкото до португалския - той е много близък. Ако имаш времето и нервите да научиш единия, то другия няма да ти е особено труден.

14.   Според мен, какъвто и език да избереш ще ти бъде от полза. Аз обичам езиците. Сега благодарение на тях аз обикалям света. Знам 6 езика с български. Другите са английски, италиански, немски, испански и португалски. Мога да ти кажа, че като научиш един език и започнеш втори ще откриеш, че те си приличат.