Споделена история от Образование

Обвиниха ме в плагиатство
Здравейте :)
Искам да ви попитам какво бихте направили ако ви обвинят в плагиатство, без да имат основателна причина. Днес една учителка адски ме унижи пред всички, твърдейки че цялото ми есе е взаимствано от интернет, което изобщо не е така. При писането на въпросното есе не съм използвал нито интернет, нито какъвто и да е друг източник. Написах си есето съвсем самичък. Не виждам основание да ме злепоставя по такъв начин, а и не мисля, че се опитва да се заяжда, тъй като се познаваме отскоро и нито тя ни познава, нито ние нея. След като ми каза това цял ден търся къде ли не нещо подобно на написаното, дори нещо минимално, но не откривам абсолютно нищо общо между моето и всичко, което изчетох. Възможно ли е да съм написал нещо, което преди време съм прочел и ми е направило толкова силно впечатление, че да съм го пресъздал? И все пак не мисля, че беше честно спрямо мен. Стана ми много кофти. Чудя се следващия път като я видя да я попитам ли къде точно е чела въпросната информация, откъдето смята, че съм взаимствал. Какво бихте направили вие на мое място?
Моля модераторите да публикуват историята ми, защото е наистина важно за мен. Благодаря предварително!

Коментари

1.   По същият нaчин бих и зaбилa въпросът пред целият клaс-" г-жо, нaстоявaм дa докaжете твърдението си, aко не, то си имa институции зa хорa, които клеветят"- ей тaкa ясно и просто.
Точно зaщото се пизнaвaте от скоро, може просто дa е недолюбенa женaтa или с хроничен зaпек. Aко и се остaвиш още в нaчaлото, ще те имa зa "кошче" всеки път щом и потрябвa товa.
Дръж се спокойно, сигурно, aдеквaтно и говори с добър тон. Aко те провокирa, не се поддaвaй, a спокойно кaжи, че или трябвa дa докaже пред всички свидетели или дa оттегли думите си със съответното извинение.

2.   Ако не ти е намалила оценката, какво ти пука? Прости даскалици бол. Ако тръгнеш с всеки да се разправяш и цял живот няма да ти стигне.

3.   Не може да докаже нищо. А да я видим ако и се пусне лошо име, тя да върви да доказва...

4.   Не им обръщай внимание на тези овци. Те са такива, прости и завистливи без никаква култура!

5.   Възможно е просто да си по-добър от нея и да я е яд. Повярвай ми, възможно е.

6.   отиди при директорката и кажи, че без никакво основание учителката те е злепоставила пред целяит клас и всичко ще се нареди

7.   здравей,
много навътре взимаш думите й, все едно си момиче.
Дали да я попиташ къде има същото есе - да, разбира се!
Ако не може да го намери абсолютно същото, искай да ти се извини пред целия клас. Ако не се съгласи - отиди при директора и му обясни ситуацията.
Дръж се като мъж!