Споделена история от Образование

Проблем с английския език
Здравейте, аз съм ученичка в 7 клас и тази година ще имам изпити, но лошото е, че в балообразуването влизат всички оценки. Имам проблем с английския език. Моля ви се помогнете ми много бих искала да го науча, защото има и изпит по чужди езици. На контролните изкарвам 3, 4, но на изпита ми трябва поне 5. По другите предмети съм много добре. По Български имам 5-тици. По математика имам само шестици на контролните и то пълни. По химия шестици. Но английски съм зле. Помогнете ми как да го науча за 5 месеца.

Коментари

1.   Не е вярно. Гледат се само оценките по БЕЛ и математика годишните и тези от матурите. И нас ни лъжеха, че се гледа цялата диплома, но не е така.

2.   Значи, решено е, че цялата диплома няма да влиза в балообразуването, споко :)

3.   Ми учи го! С фейсбук и ютюб няма да стане. Наизуст неправилните глаголи, пиши есета, прави граматически упражнения. Това е.

4.   Честно казано английският език не е труден за научаване, поне на ниво, чрез което да комуникираш добре с native speakers. Аз съм ниво С1 и уча в университет в чужбина. Моят съвет е първо да видиш какво ти липсва от граматиката, щом изкарваш 3-4-ки на изпити, това означава, че vocabulary (думичките) и grammar (правилата за използване на думичките) не са на достатъчно добро ниво. Препоръчвам ти да видиш на кое ниво ви е учебникът - предполагам В1. Прегледай всичко, научи си думичките и за слушането гледай много английски филмчета. Гуд лък!

5.   Игри, видеоигри, филми и сериали със субтитри, песни
Така аз го научих ;)

6.   Аз съм 6-ти клас и сега 1-ва година уча английски в Britanica. От 3ти до 5ти клас ходех на частни уроци. Станаха ми ясни нещата и съм B1, което е добро ниво за тази ми възраст, защото в училище учим за А1. Естествено ти си по-голяма, а и нямам представа по какви учебници и програми учиш. Та идеята ми е, че уроците са един добър вариант. Разбира се, уроците отнемат пари и време. Друг вариант са видео-уроци. Познавам момиче, което учи корейски чрез тях. Друг вариант е една книжка, в София я продават на площад Славейков - English grammar in use, на Реймънд Мърфи, не съм сигурна, но мисля, че червената е най-подходяща. Има всичко - обяснения, упражнения. Има и голяма извадка от неправилните глаголи, подредени по азбучен ред и на групички и в трите времена. Има и по-големи ученици, на които също много е помогнала тази граматика. Книжката май е между 10-11лв. ако я вземеш 2ра ръка може да излезе и 5лв., че и по-евтино. Но не знам в други градове дали се продава. Разрови се в интернет, сигурно може да се поръчва online или по книжарниците, знам ли... Друг вариант е да поканиш на гости някой/я приятел/ка, койтокоято се справя с английския и той/тя да ти помогне. Друг вариант е да се консултираш с г-жата/г-на по английски в приемното му време, ако е от по-печените може да го помолиш и за тел. /е-mail :D. Вариантите са много. Дано съм ти помогнала.
П. С. Извинявам се за правописните грешки, от тел пиша :D