Споделена история от Образование

Какво да избера - висше в чужбина
Здравейте!
Аз уча в езикова гимназия с немски език.Скоро ми предстои важен изпит.Оценката от този изпит също е много важна,защото от нея зависи къде ще продължа да уча.Смятам да кандидатсвам в същото училище в което съм,но трябва да избера с какъв език.За сега бях твърдо решена да кандидатсвам с немски,но започнах да се отказвам,защото с немски се влиза с по-добър успех и,че се завършва трудно висше в Германия.Но иначе много харесвам езика и ми се отдава.За висшето образование не съм сигурна затова ви питам вас.По-трудно ли се завършва висше образование в Германия,Австрия или Лихтенщайн? Защото са ми казвали,че е по-трудно а други,че е било лесно.Не съм запозната изобщо.А ако избера друг език например испански или френски дали ще е по-добре? Въпросът е,че искам да завърша в чужбина и затова езикът е от значение.Моля ако знаете нещо пишете.С какъв език да кандидатсвам? и другите въпроси са по-горе! :) Благодаря предварително! ;)

Коментари

1.   Завършва се с учене и работа. Ако не ти се учи, отивай направо в НБУ, УНСС, има богат избор.

2.   От Автора:
Не е въпросът, че не ми се учи. Напротив. Просто исках да попитам. :)

3.   Мога само за техническия във Виена да коментирам (Австрия демек). Лесно не се завършва, образованието е на ниво, хората са компетентни. В Германия има обаче в десетки пъти повече ВУЗ-ове, там 100 на 100 ще има и "лесни" заведения.

Не казваш обаче какво искаш да учиш? Ако ще е медицина, good fucking luck. По-лесно ще намериш зелен слон в Дупница. Инженерство, физика, въобще истинските науки там са си трудни. Сега, ако ще е изкуство или някаква друга лиготия, може и да минеш метъра.

4.   Аз лично познавам едно момче, което завърши медицина там, след това специализира психиатрия, пак в Германия. Завършил е немската в Бургас. Не му е било лесно, но, както се вижда, не е невъзможно - в момента е добре реализиран. С друго око гледат на хора, които са завършили в Германия. Има и много българи, завършили БГ университет, но тях ги слагат на работата, която самите германци не искат да поемат.

5.   От автора:
До номер 3 мечтата ми е да съм граничен полицай, но знам, че в Германия не приемат чужденци, въпреки че сега търсят точно такива в полицията. Ако това остане в бъдеще ще се пробвам.
Но иначе ще е нещо свързано с език или др. хуманитарни науки. Ако например избера испански и ако замина в Испания да уча, ще бъде ли по-добре?

6.   авторе, какво стана, какво избра?