Споделена история от Наркотици и алкохол

Знаех всичко и въпреки това се влюбих
Преди години се запознах с един човек, по-голям от мен. Употребяваше хероин от 10 години. Никога до този момент не беше работил, беше разчитал единствено на семейството си и на кражби. Посягал е на близките си. Слушала съм какви ли не неща. Но реших да отида при него. Запознахме се и започнахме да общуваме от време на време. И от дума на дума аз разбрах че срещу мен стои моята сродна душа. Все едно сте били заедно в минал живот и ти се иска да го срещнеш и в следващия. Някой с когото можеш да си говориш за всичко.
Първо само исках да му помогна - не усетих кога и как започнах да изпитвам по силни чувства към него. Защото дълбоко в сърцето си той е много добър човек. Другите виждат само един наркоман но аз виждам човека когото обичам. Сега се лекува с метадон. Но пак употребява някои наркотици понякога.
Зная че трябва да се замисля какво бих могла да очаквам от него. Но го обичам толкова силно. Обичам да се гушкам при него, да усещам топлината на тялото му, да слушам как бие сърцето му. С никой друг не съм се чувствала така, дори ми е отвратително да си се представя с друг мъж.
Само че той е доста конфликтен и за дреболия ако се скараме престава да ми говори с години. И се хваща с някоя. Най-вероятно за секса. Правих се че не забелязвам до сега, но се питам струва ли си да се боря? Да си затварям очите, да чакам, минаха години, а сме все на едно място. Любовта не пита тя идва като ураган и те помита.

Коментари

1.   Ти си писала:
1. "Употребяваше хероин от 10 години. Никога до този момент не беше работил, беше разчитал единствено на семейството си и на кражби. Посягал е на близките си. "
2. "Само че той е доста конфликтен и за дреболия ако се скараме престава да ми говори с години. И се хваща с някоя. Най-вероятно за секса. "
Прочети още внимателно какво си написала и ако си умна ще разбереш, че този човек НЕ е за теб. Знам, че знаеш, че нямаш бъдеще с такъв... , но въпросът е да го осъзнаеш - това е много по-важно. Какво бъдеще имаш с такъв човек? Децата ти и те ли ще бъдат наркомани, това ли искаш? Наркоманите не живеят дълго или свършват в затвора. Хората само ще те съжаляват и ще те отбягват, а някои ще ти се смеят. Предполагам, че си млада(до 25г. ), имаш още много време да намериш правилния. Една жена се влюбва и разлюбва хиляди пъти, преди да намери човекът, с когото ще създаде семейство. А и с баща-наркоман детето може да се роди с някакви заболявания или с аномалии. Моля те, бъди по-разумна и го напусни незабавно, защото Нищо добро не те чака.

2.   Не си струва.
Не стига, че е наркоман и то от най-гнусните ами и въобще не те зачита.

3.   Сама си си избрала това мила.

4.   "Само че той е доста конфликтен и за дреболия ако се скараме престава да ми говори с години. "!? Вие век ли сте заедно, щом за дребни неща не си говорите с години? Това връзка ли е изобщо?

5.   Много благодаря за искрените съвети!
По принцип съм разумен човек. Но явно съм видяла в него нещо, което другите не могат.
Той е човек, който би дал последното си късче хляб на гладуващи. Прибра едно прегазено от камион куче и събираше пари, за да го оперират и да го лекува. Колко хора от нас, които не сме зависими, биха постъпили така?
В него въпреки всичко, въпреки зависимостта, която го е изменила по такъв начин, има повече човечност от всички нас и това е най-тъжното. Защото се уморих от алчност, от омраза, жестокост. Уморих се наистина!
авторката

7.   Много хора са човечни и представи си не се бодат нито хукват при друга при най-малкото нещо.
Извинявай простотиите му колкото искаш, не ние си губим времето с него, а ти.

8.   Всъщност наистина е така какво съм се захванала да тичам след такъв човек. Не само показва че не му пука за отношенията ни, но и не прави нищо за да промени това. Трябва да сложа край колкото и да е трудно.