Споделена история от Наркотици и алкохол

Лошо пиянство
Аз съм мъж на 22 години и имам проблем с алкохола. Действа ми изключително лошо, силно си влоших отношенията с близки и приятели. Петък и събота консумирам без мярка, случвало ми се е да карам пиян и да се бия в заведенията, държа се просташки и глупаво, сериозно обидих момичето което харесвам. Когато съм пиян само и единствено се излагам. Искам да спра да пия и в същото време си давам сметка за това което съм правил и правя, знам че хората вече имат изградено мнение за мен и това още повече ме ядосва и обезсърчава. Кофти е да си олекнал в очите на твоите близки и приятели. Дори компанията, която според моето семейство ми влияе зле се отдръпна от мен заради едно сбиване, което не беше предизвикано от мен, но имах дейно участие. Алкохола ме успокоява, докато не се напия зверски, спирал съм да пия за по месец, два - което означава ограничаване на социалните контакти и по-скоро спиране на това да правя простотии. Искам да го спра окончателно и завинаги, многократно си доказах, че не ми влияе добре, че в повечето случаи малките водят до големи и че постепенно прекрачвам границите. Трудно ми е да излезна някъде и да не пия, а както вече казах пия без мярка. Изпитвам нужда от това да излизам с приятели и да се забавлявам ( повечето пият, някои даже и се друсат ) и в същото време, виждам това колко ми пречи, често се заричам да го спра окончателно и това трае от петък до петък. Ще съм благодарен, някой който е решил сходен проблем да ми помогне да се справя с моя. Благодаря!

Коментари

1.   Моят баща е алкохолик с „добро“ пиянство... уж, но ще ти кажа, че няма добро пиянство. За близките пияницата винаги е тежест, наранява те с поведението си, с безотговорността си и не успява да изпълнява ежедневните си задачи, така както и да се грижи за семейството. Затова пиянството е социално значима болест.
Радвам се, че си решил да се оттървеш и да се излекуваш. Решението е от раз да спреш да пиеш, но ако имаш нужда от помощ се свържи с личния си лекар да ти даде направление за някой диспансер, клиника, защото има у нас добри психо диспансери, в които се лекуват подобни зависимости. Не е срамно. Срамно е да не се лекуваш и да продължиш да вредиш на всички около теб и най-вече на себе си цял живот.

2.   В дрогата е истината, доста по-бързо те вкарва в гроба. Започни да се друсаш и умри, та да не хабиш кислорода на земята. Направи нещо полезно-хумус например. Късмет и думичката-спасение при теб е само една, късметлия си и се открива лесно... И така, думичката е: ХЕРОИН!!!